english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

I po zabawie

2009-01-21 11:23:50

Mariusz TrolińskiW MON dziura na trzy miliardy złotych. Policji zabrakło pół miliarda, więc przełożeni kazali wykręcać funkcjonariuszom żarówki i oszczędzać na grzaniu herbaty. Są jakieś problemy z wypłacaniem pieniędzy dla służb specjalnych. Zabrakło kilkuset milionów na reformę sądownictwa.

Dantejskie sceny widać także w szpitalu MSWiA. Pieniądze skończyły się nagle i niemal wszędzie. Tym razem rząd nie ma spójnej koncepcji, by wytłumaczyć ostatnie wydarzenia. Stała się rzecz najoczywistsza: finanse państwa padły ofiarą totalnego PR. Donald Tusk nie mógł się przyznać, że gryzie nas od wielu miesięcy koszmarny kryzys i że zaplanował budżet tak, jakby rzeczywiście Polska była wyspą szczęścia. W efekcie wydawano pieniądze w dużo większej ilości, niż zarabiano.
Skala tego, co się dzieje, zaskoczyła nawet takiego czarnowidza gospodarczego jak ja. To, że pieniędzy zabrakło już w połowie stycznia, a faktycznie w grudniu ub. roku, pokazuje, jak bardzo jest źle. W tej chwili w ogóle trudno coś poradzić, bo z dnia na dzień będzie coraz gorzej. Rośnie szybko bezrobocie, firmy masowo zwalniają pracowników, a inne bankrutują. Rządowe prognozy gospodarcze nie są bardziej wiarygodne od tych z czasów PRL. Mam wrażenie, że kierownictwo państwa w jakimś narkotycznym transie próbuje zaklinać rzeczywistość, ale udaje się to jedynie w czasie zamkniętych seansów dla wybranych. Polacy od transu woleliby pensje.

Chociaż daleko mi do rządu Tuska, to jednak rozpad jego polityki wcale mnie nie cieszy. Wszystkim prawicowcom, w tym wielu moim kolegom, którzy zacierają ręce, bo w końcu wyszło na nasze, chcę wylać na głowę kubeł zimnej wody. Pewnych rzeczy nie da się odwrócić. Jeżeli coś złego stanie się z gazetą, możemy założyć pięć następnych, ale państwo polskie jest tylko jedno.

Nie ma żadnej pewności, że po całkowitej kompromitacji ekipy Tuska, a ta następuje z całą pewnością, to akurat PiS wróci do władzy. Kto zaręczy, że na kryzysie nie urośnie jakaś kolejna szemrana formacja. Polecam tu tekst Leszka Misiaka z najbliższego numeru "Gazety Polskiej". PiS, krytykując władzę za nieudolność i coraz wyraźniejszą głupotę, musi codziennie proponować wspólne ratowanie finansów państwa. W przeciwnym razie do władzy w Polsce centralnej i lokalnej wrócą takie szajki jak ta, która stoi za sprawą porwania i zacierania śladów dotyczących morderstwa na Krzysztofie Olewniku. Bieda i złość tworzy patologie, a z całego programu „cudów i drugiej Irlandii” zostanie nam bieda, która lada chwila wywoła straszną złość.

 
Tomasz Sakiewicz "Gazeta Polska"

Oceń artykuł
(głosów: 2, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (4)
dlatego smieszy mnie ta cala akcja 12 miast i akcja rzadu zachecajaca nas do powrotu do kraju. Do kraju w ktorym wszystko zaczyna sie sypac.

Co gorsza wielu ludzi wraca, nabierajac sie na obietnice, ktorych nie mozna spelnic. Mysle, ze szybko zmienia zdanie i wroca do UK, ktorej gospodarka co prawda zwalnia, ale w porownaniu z gospodarka Polski jest w duzo lepszej kondycji.
spam
Poparcie: 0
Najlepsze hasło to "wyspa szczęścia" które odnosi się do krainy mlekiem i miodem płynącej a co za tym idzie wspaniałej reklamy, którą widzimy właśnie w takich efektach planowania czegokolwiek. Plan był dobry lecz wykonanie kiepskie.
spam
Poparcie: 0
tak, obiecanki z drugiej Irlandii w Polsce mowia same za siebie

ja czekam na kryzys, duzy kryzys, niestety nie wierze, ze sytuacja sie poprawi,
najbardziej sie jednak boje, zeby przez kryzys wojny nie bylo (pewnie strasznie pesymistycznie powialo), ale jest to tez mozliwe.

Kilka ciekawych linkow na temat przewidywan kryzysu (po angielsku)
Peter Schiff przewidzial kryzys w USA:
Peter Schiff - (Former Ron Paul Economic Advisor) Versus Art Laffer (Former Ronald McReagan Economic Advisor) - August 28, 2006 - Peter Schiff [Pimp]

http://www.youtub.../watch?v=IU6PamCQ6zw

jest rowniez bardzo sceptyczny do gospodarki USA
jego wypowiedzi mozna znalezc na:
http://www.europac.net/videomessage.asp
http://www.europac.net/video.asp
spam
Poparcie: 0
Tu przykład jak można wyjść z kryzysu.... :mrgreen:
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn