english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Sposób na korki

2009-01-19 10:39:09

Brytyjskie ministerstwo transportu zarzuciło plany poszerzenia prawie 350 kilometrów autostrad. Zamiast tego otworzy pobocza jako awaryjne pasy ruchu.

Taki eksperyment przeprowadzono już z powodzeniem w zeszłym roku na notorycznie zakorkowanym odcinku autostrady koło lotniska w Birmingham.

W godzinach szczególnie natężonego ruchu włączano tam sygnalizację świetlną, która informowała kierowców, że mogą skorzystać z pobocza jako dodatkowego pasa. Aby stworzyć miejsce dla pojazdów, które uległy awarii, w regularnych odstępach zbudowano tam dodatkowe zatoczki.


Teraz brytyjskie ministerstwo transportu zapowiada wprowadzenie takiej sygnalizacji i zatok na wielu ruchliwych odcinkach najważniejszych autostrad. Ta przebudowa rozpocznie się za rok i potrwa do 2015 roku.

Minister transportu Geoff Hoon powiedział, że zaoszczędzi to wydatku 5 miliardów funtów i pozwoli uniknąć pokrycia betonem setek hektarów pól. Pomysł krytykują brytyjski automobilklub i pomoc drogowa, które uważają, że jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe.

Grzegorz Drymer/IAR/wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn