Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Polski Klub Towarzyski

2009-01-12 22:39:53

W zeszłym roku minęło 45 lat od założenia Polskiego Klubu Towarzyskiego. Myślą organizatorów w 1963 roku było założenie organizacji, w której członkowie mogliby znaleźć odprężenie psychiczne po codziennej pracy. Pierwsze lata pobytu emigrantów powojennych na ziemi brytyjskiej to bardzo trudny okres - pogodzenie się z myślą, że nie ma powrotu, że najbliżsi zostali w kraju, że trzeba zacząć nowe życie w cywilnym ubraniu, zmienić zawód i dokształcać się, aby odbić sie od dna. Dopiero lata sześćdziesiąte przyniosły okres stabilizacji, możliwość spędzenia wolnego czasu w miłej atmosferze we wspólnym gronie. Utworzono wtedy Klub Towarzysko - Dyskusyjny, którego celami było: organizowanie odczytów, sprowadzanie wybitnych osobistości ze świata polityki, organizowanie balów, wycieczek i pikników. Dorocznymi atrakcjami Klubu stał się Bal Noworoczny i Zabawa Bufetowa. Na cele charytatywne przekazano ponad 10.000 funtów. W roku 1983 Klub zmienił nazwę na Polski Klub Towarzyski.

Mario RR


źródło polonianottingham.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (1)
EwaEwa
Miałam okazję być kilka razy w polskim klubie co bardzo miło wspominam. Niestety praca niepozwalała mi na częstsze przebywanie tam i niedawno się dowiedziałam że polskiego klubu już niema... To znaczy jest ale nie funkcjonuje jak dawniej. I strasznie przykro mi się zrobiło... Być może to wina ludzi takich jak ja wiecznie zaganianych, bez czasu na rozrywkę i spotkania w gronie rodaków. Może jednak można przywrócić ośrodek Polskości w Sheffield? Bardzo proszę o komentarze jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat. Z góry dziękuję. Ewa.
  • 2011-11-18 23:20:26
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn