english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria galeria czat Forum

Poradnik

Atletico Madryt daje 9 mln za Boruca

2009-01-07 11:09:43


Atletico Madryt zamierza latem ściągnąć do siebie Artura Boruca. "Los Rojiblancos" zamierzają zapłacić za polskiego bramkarza 9 milionów funtów! - donosi "The Sun".

Jak informuje szkocki dziennik, wysłannicy Atletico obserwowali Boruca już osiem razy. W Madrycie chcą, by Polak zastąpił Argentyńczyka Leo Franco. Na transfer ma nalegać meksykański trener zespołu, Javier Aguirre.

 

Skauci Atletico oglądali go w trzech meczach Scottish Premier League i w trzech w Lidze Mistrzów. Wystawili Borucowi znakomitą ocenę.

To zresztą nie jedyny hiszpański klub, który zamierza złożyć ofertę kupna reprezentanta Polski. Drugim jest Getafe, klub z przedmieść Madrytu - tam Boruc miałby zastąpić argentyńskiego weterana Roberto Abbondanzieriego.

Getafe ma jednak praktycznie zerowe szanse na sprowadzenie naszego zawodnika. Po pierwsze jest on dla hiszpańskiego przeciętniaka za drogi, po drugie sam Boruc z pewnością nie chciałby grać w takim klubie.

Atletico to inna historia - klub z tradycjami, szanowany i ceniony w Hiszpanii, który po kilku chudych latach w końcu wrócił do ligowej czołówki i w tym sezonie gra w Lidze Mistrzów. Awansował do 1/8 finału i na tym etapie rozgrywek będzie walczyć z FC Porto.

W przypadku odejścia Boruca do ligi hiszpańskiej, Celtic ma już jego następcę. Jest nim Łukasz Załuska, który po zakończeniu obecnego sezonu przejdzie do Celtiku z Dundee United.

Dwa kluby z Madrytu chcą polskiego piłkarza (Getafe także wchodzi w skład aglomeracji) - czyż to nie brzmi pięknie?

wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz