Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Brytyjczycy leczą się w Polsce

2009-01-05 23:41:55

Ośrodki lecznicze w Polsce i kliniki muszą przedstawiać lepszą ofertę dla brytyjskich pacjentów przyjeżdżających do kraju.

W świetle globalnego kryzysu ekonomicznego, Brytyjczycy są rozważniejsi w kwestii lokowania pieniędzy, ale rynek polski może okazać się dla nich ciekawą alternatywą.

"Spadający" funt w stosunku do złotego od 2004 roku powoduje coraz większe zainteresowanie polskim rynkiem, także leczeniem w kraju. W 2007 roku 1.5 miliona anglików odwiedziło Polskę. Gdyby byli dostatecznie informowani w UK, prawdopodobnie skorzystaliby z wielu ciekawych perspektyw zaoszczędzenia pieniędzy.

Jedną z najważniejszych jest na pewno leczenie, które w Anglii jest wyjątkowo drogie. Pojawiają się także ciekawe możliwości, jak krioterapia, niepopularna dotąd na Wyspach - powiedziała Alison Hope, dziennikarz Discover Poland w programie London Bridge Georga Matlocka. Polskie kliniki powinny ustanawiać cenniki usług w funtach nie zapominając o różnicy w kursach walut - powiedziała Liz Walker, menager British-Polish Chamber Of Commerce.

Po przeliczeniu cen brytyjskich usług medycznych wyspiarze łapią się za głowę. Liz Waler radzi - Spójrzmy na ceny usług w polskich klinikach. Tu pojawia się zasadniczy problem z przeliczeniem cen dla przeciętnego Anglika, który zastanawia się czy warto fatygować się do Polski. Gdyby medyczne ośrodki i kliniki posiadały cenniki także w funtach to doczekalibyśmy się rewolucji w zyskach takich placówek - dodała Liz Walker.

W Wielkiej Brytanii pojawiły się firmy ubezpieczeniowe oferujące możliwość leczenia za granicą, także w Polsce. Dzięki nim Brytyjczycy dołączą do Niemców, którzy z usług leczenia na całym świecie korzystają już od dawna. Polonia, która pojawiła się na Wyspach przed 2004 rokiem już z tych usług korzysta.

Medical tourism, czyli turystyka medyczna nie zamyka się tylko na sektorze prywatnym. Prowadzone są także rozmowy z brytyjskim NHS, dzięki którym pacjenci być może będą mogli się leczyć w Polsce zamiast UK.

Radio Orła /wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn