english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Pociągi

2009-01-05 21:29:03

Dworce

Southampton Central railway station jest główną stacją miasta.

Stacja jest zarządzana przez firmę South West Trains która obsługuje większość połączeń z dworca, wliczając częste połączenie do London Waterloo. Inny operatorzy to CrossCounty (oferujący połączenia do Birmingham) First Great Western ( Bristol Temple Meads) oraz Southern. Wszystkie perony są podzielone na dwie sekcje a i b , co pozwala na korzystanie z peronu przez dwa pociągi jednocześnie(na peronach 1 i 4 jest to bardzo rzadko stosowane).

  • Peron 1 obsługuje pociagi do London Waterloo z Weymouth oraz składy CrossCountry na jadące na północ Anglii z Bournemouth.
  • Peron 2 -pociągi First Great Western do Portsmouth Najczęściej zatrzymują się też na nim pociągi jadące do stacji London Waterloo z Poole.
  • Peron 3 - lokalne połączenia do Salisbury przez Redbridge (Hampshire), Jest to także peron na którym najczęściej zatrzymują się pociągi South West Trains do Portsmouth.
  • Peron 4 i- pociągi do Bournemouth, Poole and Weymouth ,Cardiff Central

Do centrum miasta dojedziemy autobusem , który jedzie również do Town Quay skąd odpływają promy na Isle of Wight. Autobus jest obsługiwany przez Uni-link

Lokalizacje pozostałych stacji można sprawdzić w naszym serwisie MAPA (dział Informator -> Dworce),

Bilety można kupić na kilka sposobów:

  • w kasach na dworcu - wygodne, ale należy pamiętać że kupując bilet na dłuższą podróż w ten sam dzień zapłacimy zazwyczaj dużo drożej (należy się więc wybrać na dworzec co najmniej tydzień przed wyjazdem)
  • przez telefon - dzwoniąc do jednej z wymienionych tutaj firm
  • na internecie - na stronach www.Qjump.co.uk , www.nationalrail.co.uk , można sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów, zaplanować podróż, jak również kupić bilety płacąc kartą kredytową albo debetową. Zakupione tam bilety mogą być wysłane pocztą albo odebrane osobiście na jednej z ponad piećdziesięciu stacji.
  • u konduktora - jest to najdroższa opcja. Konduktorzy przyjmują najpopularniejsze karty płatnicze oraz gotówkę.

Bilety na trasach lokalnych czy przy krótkich podróżach można bez obaw kupować w ostatniej chwili lub u konduktora - one zazwyczaj mają stałą cenę.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn