Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Fala mrozów w UK

2009-01-05 12:18:35

Fala przymrozków i śniegu nawiedziła Anglię. Tysiące ludzi w UK miało dzisiaj problemy z dotarciem do pracy po świąteczno - noworocznej przerwie.  Śnieg i błoto pośniegowe zalegało rano  na drogach - kierowcy musieli zachować szczególną uwagę podczas jazdy

Prezenter pogody Sky News Isobel Lang powiedział: "Uważaj, jeśli podróżujesz dziś rano, miejscami będzie ślisko, będzie padał śnieg lub śnieg z deszczem."

Minusowe temperatury mają utrzymawać się do przyszłego tygodnia

  "Po  mrozie w poniedziałkową noc, wtorek będzie także zimny ale słoneczny," dodaje Lang.

30 grudnia termometr wzkazywał -13C w szkockich Highlands, a ostatniej nocy Benson w Oxfordshire temperatura osiągnęła -9C. Minionej nocy słupek rtęci spał do - 7.8C w Pershore, Worcestershire, i -4.3C w  Lawford, Warwickshire.

 


Spółka  Severn Trent Water  miała 50% więcej zgłoszeń o awariach niż w tym samym okresie zeszłego roku. Najczęściej są to zamarźnięte rury.

Także Polska zmaga się z zimą w Warszawie na termometrach -12 stopni Celsjusza. Przejazd osiedlowymi uliczkami stolicy może okazać się dla kierowców nie lada wyzwaniem. Tam gdzie śnieg nie został uprzątnięty, mróz zamienił go w twarde grudy, do tego nawierzchnia jest wyjątkowo śliska. Na głównych ulicach miasta sytuacja jest znacznie lepsza. Wszystkie jezdnie są czarne.

Południowa Polska walczy ze śniegiem, północna zmaga się z dużym mrozem. Przy gruncie w Olsztynie odnotowano dziś aż -29 st. C.

 

 

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn