Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Rośnie liczba ofiar w Strefie Gazy

2009-01-04 19:17:26


Od chwili wkroczenia wojsk izraelskich na tereny palestyńskie wciąż rośnie liczba zabitych. W wyniku wybuchu pocisku w jednym z centrów handlowych w niedzielę rano w Gazie zginęło dziewiętnastu Palestyńczyków.

27 grudnia 2008 r. rozpoczęła się operacja „Płynny Ołów”. Do tej pory liczba ofiar śmiertelnych po stronie palestyńskiej wzrosła do ok. 470 osób. Według ONZ-u - przynajmniej 1/4 to cywile. Ponad 2 tysiące ludzi zostało rannych. Tymczasem w Strefie Gazy zaczyna brakować wody, żywności i lekarstw.

 

 Jednak na szybkie zakończenie trwających już ósmą dobę działań zbrojnych nie ma co liczyć. „To nie będzie prosta [operacja - red.], ani krótka - mówił szef izraelskiej obrony Ehud Barak, również kandydat na premiera w planowanych na luty wyborach”.

Przypomnijmy, że Izrael chce trwałego zaprzestania rakietowych ostrzałów swojego terytorium oraz zakończenia przemytu broni do Gazy.

Autor: Magda Dunin-Markiewicz e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn