english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Jakie kwiaty na bukiet ślubny?

2009-01-02 21:40:08
Jakie kwiaty na bukiet ślubny?
autorem artykułu jest Agata Drotlew

W czasach obecnych nie ogranicza nas pora roku i okres występowania konkretnych gatunków kwiatów. Możemy wybierać do woli. W zimie, bukiecik delikatnych stokrotek, czy na jesień złote słoneczniki. Wszystko zależy od naszych upodobań i pomysłowości.Kolor

Bukiet z czerwonych kwiatów jest bardzo elegancki. Pięknie podkreśli śnieżną biel sukni, a szczególnie dobrze będzie się prezentował u kobiet o ciemnych włosach i ciemnej karnacji. Jest wyrazisty, odważny, a jego symbolika bardzo romantyczna. Wszyscy wiemy, ze czerwona róża oznacza miłość, tę najszczerszą, podobnie jak chryzantema, natomiast czerwony goździk to podziękowanie, aster – kocham Cię najbardziej, czerwony mak „mówi” kochajmy póki czas, a gerbera ocali waszą miłość, anturium oznacza ekstrawagancję, a orlik czerwony to drżenie serca.

Najpopularniejszym kolorem wśród bukietów ślubnych jest biel, która symbolizuje czystość i niewinność. Gatunków kwiatów w tym kolorze jest wiele, dlatego warto zastanowić się nad wyborem właśnie tego koloru. Jest delikatny i gustowny. Biały goździk to szczere uczucie, biała róża „mówi” o szczęściu spowodowanym miłością i wysokiej wartości człowieka, którego kochamy, pąki białej róży symbolizują niewinność serca, biała lilia to czystość uczuć, dyptan - namiętność, a gerbera hołd, nawet biały bez zachęca do miłości.

Moda

Każda Panna Młoda w dzień swojego ślubu chce wyglądać przepięknie, a wspaniałym dodatkiem jest właśnie bukiet. Powinna to być kompozycja pomysłowa, oryginalna i efektowna. Powoli zmniejsza się zainteresowanie tradycyjnymi bukietami na rzecz fantazyjnie wydłużonych wiązanek. Modne jest również wplatanie w bukiety owoców, najróżniejszych liści, muszelek, patyczków, kawałków kory, sznurów pereł, drucików i gałązek wierzby.

Zgodnie z najnowszymi trendami florystycznymi bukiet Panny Młodej musi być wyrazisty i kolorowy. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej bieli czy ecru. Najmodniejsze są kwiaty o pastelowych kolorach i ciepłych barwach jak: żółcie, pomarańcze, czerwienie oraz śliczne młodzieżowe i jakże kobiece odcienie różu przeplatane wyrazistą zielenią.

Wiosna

Wiosna jest wspaniałym czasem na powiedzenie sobie sakramentalnego „tak”. Bukiet ślubny z wiosennych kwiatów jest niezwykle romantyczny, skromny, ale za to jaki piękny. Do takiej wiązanki proponujemy konwalie, słoneczniki, tulipany czy stokrotki. Ich zaletą jest świeżość, delikatność i piękny zapach.

Jesień

Jesień jest równie wspaniałą porą roku na zawieranie związków małżeńskich. Jest pięknie i kolorowo. W takiej scenerii sesja zdjęciowa będzie niepowtarzalnym wspomnieniem.

Śluby w okresie jesiennym można zainspirować tą właśnie porą roku. Jesienne barwy są pełne ciepła.

Do bukietu ślubnego można wpleść owoce, jagody i kłosy zbóż. Taki bukiet będzie oryginalny, kolorowy, a także bardzo symboliczny, bo przecież jesień i jej dary są symbolem płodności, dobrobytu i urodzaju.

Co dla kogo?

Blondynki powinny na bukiet ślubny wybrać kolory pastelowe, odcienie zawsze bardzo kobiecego różu czy błękitu.

Kobiety o włosach w kolorze rudym w tym najważniejszym dniu olśnią swych gości wiązankami kwiatowymi w kolorach ciepłych, jak słoneczne żółcie, pomarańcze, złote brązy a także ciemną zielenią.

Panny Młode o włosach koloru brązowym i czarnym zachwycą intensywnymi kolorami jak czerwień czy bordo.

--
Paulina Wądrzyk

Helst - As You Wish!
www.portalslubny.net - Przewodnik Młodej Pary


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

ślub w wielkiej brytaniiOprócz tego możesz także dołączyć do klanu "Ślub" w którym są osoby, związane z tym tematem. Zobacz stronę klanu: infolinia.org/klany/slub

Oceń artykuł
(głosów: 2, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn