english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Kto mógłby pokierować MSZ po Sikorskim?

2008-12-30 22:13:16

Jak informuje dzisiejszy „Dziennik”, jeśli Radosław Sikorski objąłby stanowisko nowego szefa NATO, największe szanse na zajęcie jego miejsca w resorcie spraw zagranicznych miałaby obecna ambasador w Wielkiej Brytanii Barbara Tuge-Erecińska.

Media od kilku dni donoszą, że Radosław Sikorski jest poważnie brany pod uwagę jako kandydat do funkcji sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Gdyby taki scenariusz się sprawdził, to kolejny – ten dotyczący obsadzenia stanowiska MSZ – jest już przygotowany. Kilku polityków PO zdradziło „Dziennikowi”, że kandydat do przejęcia sterów polskiej dyplomacji jest już wybrana - to Barbara Tuge-Erecińska. Gazeta donosi, że minister byłą już ambasadorem w Szwecji i Danii, dwukrotnie też pełniła funkcje wiceszefa MSZ. W czerwcu 2006 r. została ambasadorem w Wielkiej Brytanii.


Gdyby jednak Tuge-Erecińska nie przyjęła propozycji szefa rządu, kolejnymi rozważanymi kandydatami do pokierowania resortem byliby obecny szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaj Dowigielewicz oraz europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Autor: Kamil Świętoń e-polityka.pl

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn