Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Lekarz GP

2008-12-30 15:45:43

Korzystanie z usług medycznych wymaga uprzedniej rejestracji w lokalnej przychodni (GP Surgery). Należy zarejestrowac się jak najszybciej jest to możliwe. W razie kłopotów ze znalezieniem najbliższej przychodni można zadzwonić do NHS Direct (0845-46-47) i podać swój dokładny kod pocztowy i nazwę ulicy. Na początku rozmowy można poprosić o język polski (Polish). Informacji można również poszukać na stronie internetowej NHS są tam również linki do NHS lokalnych: Walii, Szkocji i Północnej Irlandii.

W lokalnej przychodni przyjmuje lekarz rodzinny czyli General Practitioner (GP). GP jest lekarzem pierwszego kontaktu i należy zwracać się do niego ze wszystkimi problemami. GP prowadzi leczenie, przepisuje leki i ewntualnie kieruje na dalsze leczenie specjalistyczne, badania czy do szpitala. Większość gabinetów działa rano i wieczorem w godzinach 9-11 i 17-20. W lokalnych przychodniach również można uzyskać darmowe środki antykoncepcyjne - wystarczy tylko poprosić lekarza.

..

Oceń artykuł
(głosów: 2, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn