english version english version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poradnik

Pat i Mat robią wino - ale nie w Iranie

2008-12-21 21:20:44

Wszyscy chyba znamy i pamiętamy zabawny serial dla dzieci pt. „Sąsiedzi”. Gdy jego dwaj bohaterowie postanowili wyprodukować bimber, w Iranie zawrzało.

Serial był wyświetlany w wielu krajach. Dotarł też do Iranu. W jednym z odcinków główni bohaterowie postanawiają domowym sposobem zrobić alkohol. W ich przypadku, wszystko kończy się katastrofą. Tym razem produkcja się udała, ale obaj padli nieprzytomni po spożyciu swego wyrobu.

Według irańskiego prawa, muzułmanin nie może pić alkoholu. Za taki występek grozi kara grzywny lub chłosty. Jeśli jednak ktoś zostanie przyłapany na tym niecnym procederze trzykrotnie, może mu być wymierzona nawet kara śmierci.

Jedna z najbardziej wpływowych irańskich gazet - "Kayhan" napisała: "Islamska Republika Iranu wyświetliła cały proces produkcji napojów alkoholowych w jednym z najbardziej popularnych programów z filmami dla dzieci. Wydarzenie to nie ma precedensu w całej porewolucyjnej historii kraju."

Jak podaje TVN24, pracownicy irańskiej telewizji, która wyemitowała odcinek „Sąsiadów”, pożegnali się ze swoimi etatami.

Zobacz zakazany film

 

 

 

tvn.pl/ngw.pl/youtube.pl

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0)Dodaj komentarz