english version english version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poradnik

Stefan i Mariolka uczą Polaków ekologii

2008-12-20 20:00:44

Ministerstwo Środowiska postawiło na dowcipne spoty reklamowe, które mają zachęcać Polaków do proekologicznych zachowań. Kampania już ruszyła w Internecie.

Na trzech filmikach para młodych ludzi – Stefan i Mariolka – pokazuje, jak w prosty sposób chronić środowisko. Pomysły? Wspólna kąpiel pod prysznicem, dzięki czemu zużywa się mniej wody. Romantyczna kolacja przy świecach – oszczędność prądu. Jednym samochodem z sąsiadką do pracy – mniej spalin.

Spoty budzą mieszane uczucia. Poseł PiS Zbigniew Girzyński krytykuje na łamach "Rzeczpospolitej" niecodzienny pomysł Ministerstwa Środowiska. Seks w reklamie go, co prawda, nie razi, ale nie podobają mu się wnioski, jakie można z niej wyciągnąć, bo są one, jego zdaniem "bzdurne". Jak przekonuje poseł, opierając się na własnym doświadczeniu, kiedy bierze się prysznic z drugą osobą zużywa się więcej, a nie mniej wody. Dlatego, zdaniem Girzyńskiego, tego rodzaju kampania to "wyrzucanie pieniędzy w błoto".

Sonda
Co myślisz o spotach?

 

Akcji ze Stefanem i Mariolką broni za to poseł Jan Rzymełka z PO. – Takie powiązanie erotyki z ochroną klimatu to fajny pomysł – mówi. – Chodzi o to, by przykuć uwagę widza i dzięki temu przekazać przesłanie. A przesłanie tych reklam jest bardzo ważne. Trzeba oszczędzać wodę, prąd i emitować do atmosfery jak najmniej spalin.

GK

 

zobacz spoty

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
jak dla mnie to idiota (a raczej caly sztab) te reklamy wymyslil i jeszcze ta muzyka :kill: a calej bajce...
2008-12-21 23:40:27