english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poradnik

Dług zwrócony z nawiązką po 39 latach

2008-12-20 14:28:58


Pięć funtów, które pewien Brytyjczyk pożyczył przed 39 laty przypadkowo spotkanemu turyście z Australii, zwrócono mu w nieoczekiwany sposób - czytamy w onet.pl

W ubiegłą niedzielę mieszkaniec Sheffield po powrocie do domu zastał w drzwiach kartkę z kwotą 200 funtów. List był zaadresowany: "Dla Jima Webba, dobrego człowieka, od opieszałego dłużnika Gary'ego Fentona".

Historię opisał w piątek portal internetowy BBC News.

Obaj mężczyźni spotkali się w 1969 roku w Belgii. Młody Australijczyk nie miał pieniędzy na prom, by wrócić do Anglii. Webb pożyczył mu tę sumę, ale gdy podróż promem dopiegła końca i rozstali się, jego dłużnik nigdy się z nim nie skontaktował.

Teraz - jak wyjaśniała kartka - przeglądając stare dokumenty, natrafił na zanotowany wtedy adres Brytyjczyka. Postanowił podczas wizyty w Anglii zwrócić zapomniany dług, dopłacając pięć funtów za każdy rok zwłoki.

72-letni dziś Webb jest bardzo poruszony tym gestem. "W dzisiejszych czasach obietnice daje się i łamie, i tracisz wiarę w ludzką naturę" - mówi. Pieniądze przekazał na cele dobroczynne.

Żałuje jedynie, że chcąc zwrócić dług po 39 latach, Fenton nie zastał go w domu. Australijczyk zostawił w liście jedynie adres e- mailowy, na który Webb wysłał wiadomość. Wciąż czeka na odpowiedź.

onet.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0)Dodaj komentarz