english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Ocena parlamentu najgorsza w tej kadencji

2008-12-17 15:05:34

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że Sejm krytykuje 70 proc. ankietowanych, a 19 proc. uważa działania posłów za dobre. Pozytywnie prace Senatu ocenia natomiast 50 proc. respondentów, a 26 proc. jest przeciwnego zdania. Wyniki te są najgorszymi od początku tej kadencji.

Prace prezydenta chwali z kolei 24 proc. Polaków, ale aż 68 proc. je krytykuje. W porównaniu do poprzedniego miesiąca, tylko o 1 proc. zwiększyło się niezadowolenie z działań prezydenta, a pozytywnie ocenia go nadal tyle samo osób.

O 2 punkty procentowe zwiększyła się liczba Polaków krytykujących zarówno Sejm, jak i Senat. Oznacza to, że oceny prezydenta, Sejmu i Senatu są najgorsze od początku ich kadencji.

CBOS bada też opinie na temat działań Narodowego Banku Polskiego w związku z kryzysem finansowym na światowych rynkach. 44 proc. Polaków ocenia działalność NBP pozytywnie (spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu z listopadem), 20 proc. krytykuje ją (wzrost o 2 punkty procentowe).

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-10 grudnia na liczącej 1011 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Autor: Kamil Świętoń e-polityka.pl

Sonda
Jak oceniasz Sejm obecnej kadencji?
Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn