Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Rosyjski biznesmen patentuje

2008-12-17 11:40:54

Rosyjski biznesmen twierdzi, że opatentował w swoim kraju emotikonę oznaczającą puszczenie oczka, czyli po prostu ;-) Stosowny urząd patentowy wniosek Olega Teterina rozpatrzył pozytywnie, z czego ten teraz ma zamiar czerpać korzyści.

"Chcę podkreślić, że celował będę tylko w duże korporacje i firmy, które zechcą na użytiu tego znaku zarabiać", powiedział w telewizji NTV. Ceny za licencje na ;-) nie mają być wysokie, mówi bowiem o "dziesiątkach tysięcy dolarów". Co więcej, z powodu podobieństw ;-) do ;) i :) biznesmen być może zapewni sobie prawa i do tych emotikon. W geście łaskawości Teterin zapowiedział, że szarych użytkowników indywidualnych nie ma oczywiście zamiaru gnębić (a szkoda, bo chciałbym zobaczyć tę walkę).

Teterin, właściciel firmy Superfone, zajmującej się sprzedażą reklam na telefony komórkowe zapewne niedługo się przekona, na ile "legalna" jest decyzja urzędu. Istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że ze względu wieloletnie istnienie ;-) wśród użytkowników Sieci, uśmieszek zostanie uznany za własność publiczną, której opatentować nie można.

Co ciekawe, Rosjanin nie jest pierwszą osobą, która próbowała takich sztuczek. W 2005 roku agencja Kommersant poinformowała, że pewien człowiek pozwał firmę Siemens, twierdząc, że jest "właścicielem" ;-). Sprawa zakończyła się podtrzymaniem przez sąd apelacji złożonej przez niemieckiego giganta rynku elektronicznego.

źródło: Digital Trends

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn