Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Toksyczne mięso z Irlandii w pasztecie i pierogach

2008-12-09 14:02:14

Skażone trującymi dioksynami mięso z Irlandii trafiło do pasztetów i pierogów, którymi zajadają się Polacy - ustalił "Dziennik".

Weterynarze znaleźli do tej pory jedynie nieco ponad 26 z 667 ton toksycznej wieprzowiny, która zalała nasz rynek. Część tej trucizny zjedliśmy już w kotletach, szynce i boczku.

Poszukiwania skażonego mięsa z Irlandii idą bardzo mozolnie. Do tej pory Główny Inspektorat Weterynaryjny odnalazł zaledwie 26,3 ton wieprzowiny, która od początku września trafiła do Polski. Mięso jest badane, a pierwsze wyniki będą za trzy dni. Inspektorzy są na tropie kolejnych 90 ton mięsa, ale do tej pory nie ustalono jeszcze gdzie znajduje się całe mięso. Wiadomo jedynie, że część została przerobiona na pasztety.

 


Irlandzka toksyczna wieprzowina możne znajdować się wszędzie. Jak ustalił "Dziennik", z Zielonej Wyspy importowano nie tylko mięso ale też wątroby, które są przerabiane na pasztety i wędliny podrobowe. Mogą też być składnikiem takich potraw jak pierogi z mięsem czy uszka. Tylko niewielką ilość wieprzowiny sprzedawano w postaci niezmienionej. "Większość raczej została przetworzona" - mówi zastępca Głównego Inspektora Weterynarii Krzysztof Jażdżewski.

W sklepach mogą być zatem wciąż wędliny i boczki, przetwory mięsne, część mrożona.

źródło onet.pl 


Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn