english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poradnik

Zatrzymaj kolor na dłużej!

2008-12-02 22:12:07

 

 

 

Zmiana koloru włosów potrafi zmienić cały nasz wizerunek. Wie o tym każda kobieta, dlatego tak wiele z nas decyduje się na ten zabieg. Niestety, nowy kolor szybko przestaje być piękny i błyszczący. Jak temu zapobiec?

Świeżo zafarbowane włosy wyglądają pięknie - są gładkie, pełne życia, lśniące. Niestety, taki stan szybko mija. Nawet najtrwalsza farba wypłukuje się bowiem z włosów, przez co stają się one matowe i przesuszone. Na szczęście można temu zapobiec.

Do zadań specjalnych

Przede wszystkim wraz ze zmianą koloru włosów powinnaś zmienić kosmetyki, jakich używasz do ich pielęgnacji. W sklepach znajdziesz specjalne linie szamponów, odżywek i masek, które mają za zadanie wzmocnić osłabione farbowaniem włosy i odżywić je. Działają też łagodniej niż kosmetyki do włosów nietkniętych farbą, dzięki czemu kolor dłużej pozostaje świeży. Zdecydowanie zrezygnuj z szamponów ziołowych i przeciwłupieżowych, ponieważ zawarte w nich składniki mocno ingerują w strukturę włosa, tym samym wypłukując farbę.

Pamiętaj też, by w składzie kosmetyków, jakich używasz do pielęgnacji włosów, znalazły się filtry UV. Nic bowiem nie wpływa na intensywność ich koloru, jak promienie słoneczne. Unikaj za to preparatów typu 2w1 - zawarte w nich składniki wiążą się z keratyną, wypierając barwniki z otoczki włosa.

Wrogiem farbowanych włosów jest też chlorowana woda. Jeśli więc chodzisz na basen, koniecznie zakładaj czepek. Możesz też profilaktycznie, przed zanurzeniem się w wodzie, zwilżyć włosy wodą mineralną. Rozpuszcza ona chlor, przez co trudniej mu osadzić się na włosach.

Suszarka zakazana

Sprzętem, który zdecydowanie powinnaś schować na samo dno szuflady, jest suszarka. Przesusza ona skórę głowy, a przez to również włosy, które stają się matowe i pozbawione życia. Staraj się więc, kiedy to tylko możliwe, pozwalać, żeby twoje włosy wyschły same. Pożegnaj się też z częstym używaniem lakierów do włosów - bardzo obciążają one fryzurę, co także jej nie służy.

Pamiętaj, że aby włosy były twoją ozdobą, muszą być przede wszystkim zdrowe i zadbane. Regularnie odwiedzaj więc fryzjera, choćby po to, by podciąć suche, zniszczone końcówki (o co łatwo szczególnie teraz, jesienią).

Anna Przybył
Tutej.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0)Dodaj komentarz