english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Ceny papierosów zszokują palaczy

2008-11-26 20:18:57

 

W polskim parlamencie trwają gorączkowe prace nad ustawą o podatku akcyzowym. Wprowadzi ona w życie kolejną podwyżkę akcyzy na wyroby tytoniowe, dzięki której Polska osiągnie wreszcie minimalny, wymagany w UE, poziom akcyzy na papierosy w wysokości 64 EUR za 1000 sztuk. To jednak nie zakończy fali podwyżek. Komisja Europejska przygotowała bowiem projekt nowej dyrektywy, która zwiększy minimalną stawkę akcyzy na papierosy o dalsze 40 proc. Doprowadzi to do kolejnej fali podwyżek cen wyrobów tytoniowych i zmusi nasz parlament do nowelizacji ustawy akcyzowej.

— Projekt Komisji Europejskiej przewiduje m.in. wzrost minimalnej stawki akcyzy na papierosy z obecnych 64 do 90 EUR za 1000 sztuk w 2014 r. (w Polsce do 2015 r.) oraz podniesienie minimalnego procentowego udziału akcyzy z 57 do 63 proc. œredniej ceny — informuje Krzysztof Stefanowicz, szef zespołu ds. cła i akcyzy w firmie doradczej KPMG.

Nowa dyrektywa ma nie tylko doprowadziæ do zbliżenia zasad opodatkowania i cen wyrobów tytoniowych w różnych krajach UE (co ma zapobiec m.in. ich przemytowi). Ma też na celu ochronę zdrowia publicznego dzięki zmniejszeniu dostępności wyrobów tytoniowych. Z Brukseli płyną sygnały, że nowa dyrektywa ma poparcie większości unijnych państw, więc jej wejście w życie wydaje się kwestią czasu. (...)

źródło: Przegląd prasy Taxonline.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (3)
No to dopieką palaczom.
Tak nawiasem wspominając po czytaniu takich artykułów adrenalina złości i chęć dalszego przebywania w UK powiększa się z czasem wprowadzania podwyżek i zmian naszego wspaniałego rządu.
Z pracy jaką narzuca się rządowi dotychczas najlepiej wychodzi im nowelizacja o podwyżkach i zakazach dla społeczeństwa, lecz nie widać żadnych popraw w służbie zdrowia i innych jak ważnych dla przeciętnych "roboli" ustawach. Ciekawe czy doliczyli do tego stawkę procentową dla ich samych.

Ja bym zrobił z ich pensji dopiero ustawę. cieńcie przez gięcie.
""Taka mała zadyma z policją "" :polen:
spam
Poparcie: 0
Chociaz ja pale tylko sporadycznie to ceny i tak szokuja zarowno tutaj w uk jak i w polsce.
Jak tak dalej pojdzie to bedzie coraz mniej palaczy/
spam
Poparcie: 0
To sie narobilo...ja nie rzuce napewno wiec zbankrutuje hihi :chlip:
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn