Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Pociąg

2008-11-17 22:05:45

Główną stacją kolejową jest położona bardzo blisko centrum Leicester London Road station.

Stacja oferuje połączenie do London St Pancras International która od listopada 2007 roku jest dworcem dla pociągów Eurostar łączących Londyn z Paryżem i Brukselą.

Z dworca mamy także  połączenie do Bedford, Luton  Lincoln, Sheffield, Leeds, York,  Cambridge, Stansted Airport, Norwich, Nuneaton oraz Birmingham.  Leicester jest 99 mil (159 km) od  Londynu trasą Midland Main Line, najszybsze połączenie zabiera  1 godzinę i 07 minut. Podróż do  Sheffield to około 1 godzina, Leeds i York to 2 godziny.

Bilety można kupić na kilka sposobów:

  • w kasach na dworcu - wygodne, ale należy pamiętać że kupując bilet na dłuższą podróż w ten sam dzień zapłacimy zazwyczaj dużo drożej (należy się więc wybrać na dworzec co najmniej tydzień przed wyjazdem)
  • przez telefon - dzwoniąc do jednej z wymienionych tutaj firm
  • na internecie - na stronach www.Qjump.co.uk  , www.nationalrail.co.uk ,  można sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów, zaplanować podróż, jak również kupić bilety płacąc kartą kredytową albo debetową. Zakupione tam bilety mogą być wysłane pocztą albo odebrane osobiście na jednej z ponad piećdziesięciu stacji.
  • u konduktora - jest to najdroższa opcja. Konduktorzy przyjmują najpopularniejsze karty płatnicze oraz gotówkę.

Bilety na trasach lokalnych czy przy krótkich podróżach można bez obaw kupować w ostatniej chwili lub u konduktora - one zazwyczaj mają stałą cenę.

 

 


 

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn