Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Jak "przekręcają frajerów" czyli super mieszkanko.

2008-11-13 13:56:43

Szukasz mieszkania... przeglądasz oferty z rónych źródeł... gazety, internet... i bingo! Właśnie to czego szukasz! Zdjęcia pokazują nowo wyremontowane mieszkanko, pełne luksusów, z parkingiem do tego lokalizacja świetna... a najlepsze, że cena przebija te wszystkie nory które do tej pory oglądałeś!... Trzeba się spieszyć w końcu kto pierwszy ten lepszy!

Kontaktujesz się z landlordem - zwykle mailowo i otrzymujesz odpowiedź. Dowiadujesz się, że nie ma żadnych problemów i że jesteś właśnie taką osobą jakiej szukał - co za zbieg okoliczności! Jest tylko jeden problem... malutki... otóż zabiegany landlord mieszka Bardzo Daleko... a to przeprowadził się do Australii... a to zmienił pracę i mieszka w dalekim mieście... W każdym razie landlord musi być pewien, że jesteś poważną osobą i posiadasz odpowiednią ilość gotówki. W końcu taka daleka podróż nie może pójść na marne. Ale jest rozwiązanie. Wystarczy, żebyś przesłał przez firmę transferową jemu, albo jeśli się boisz płacićz góry, swojemu znajomemu pieniążki na depozyt. Potem po prostu wyślesz mu kopię transferu co potwierdzi, że jesteś wypłacalny. Nie wysyłasz mu pieniędzy więc nie możesz stracić... dopiero potem dowiesz się, że jednak możesz...

 

Takie przekręty, których przedmiotem nie zawsze jest mieszkanie, są dziełem dobrze zorganizowanych grup przestępczych. Chodzi o to żeby ofiara wysłała im kopię transferu środków. Uzbrojeni w taki świstek przestępcy podrabiają dokument osoby, której nazwisko widnieje na kopii. Następnie odbierają pieniądze w jednym z wielu oddziałów rozsianych po całym UK. Ponieważ firmy transferowe działają na innych zasadach niż firmy obsługujące karty kredytowe, pieniądze, które zostały ukradzione, nie podlegają zwrotowi nawet jeśli ofiara udowodni, że to oszustwo. Odpowiednie zmiany w prawie mają wejść w Lutym 2009 kiedy FSA (Financial Services Authority) obejmie pieczę nad bezpieczeństwem takich transakcji.
Eksperci mówią, że na dzień dzisiejszy to same zainteresowane firmy powinny lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów.

Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu, nikt z czytelników na taki numer się nie nabierze.

Wyślij znajomym linka do tego artykułu - może uchronisz ich przed kosztowną pomyłką.

Przemysław Kawski
infolinia.org

Oceń artykuł
(głosów: 25, suma ocen: 108)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (3)
ludzie wszystko zrobią, żeby okraść naiwnych
  • 2009-07-10 00:30:01
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Przestroga dla potencjalnych pokrzywdzonych.

Lepiej dwa razy pomyśl niż raz za szybko zapłać.
  • 2010-02-02 20:01:05
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
DoraDora
O mały włos nie padłam ofiarą takiego przekrętu, w porę się zorientowałam, że to jakieś SZAMBO !!!!!!!!!!!!!!!!!!UWAŻAJCIE!!!

Takie oferty cudownych mieszkań za naprawdę niskie ceny są m.in. na Gumtree.NIE DAJCIE SIĘ WKRĘCIĆ!!!
  • 2011-09-06 07:00:32
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn