english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Disability Living Allowance

2008-11-12 11:10:31

Co to jest?
Jest to zasiłek pomagający pokryć dodatkowe koszty związane z utrzymaniem i opieką osoby niepełnosprawnej. Kwota jaką dostaniesz będzie zależała od oceny twoich potrzeb przez urzędnika.
Potrzeba opieki odnosi się do potrzeb fizjologicznych w nocy, w dzień, jedzenie, mycie, ubieranie, przebieranie, używanie toalety, a także pomoc dzięki której będziesz mógł uczęszczać na różnego rodzaju zajęcia socjalne.

Potrzeba opieki odnosi się także w pomocy w zapobieganiu bycia agresywnym dla siebie lub dla innych. To także pomoc w przygotowywaniu posiłków (choć czasem trzeba udowodnić, że samemu się nie potrafi przygotować np. posiłku).

Potrzeba przemieszczania odnosi się do sytuacji w której samemu nie jest się w stanie wyjść poza swoje mieszkanie lub jest potrzebna pomoc w postaci przewodnika lub opiekuna podczas takiego wyjścia, np. osoby niewidome, głuche, z chorymi nogami, osoby z ryzykiem ataków paniki lub osoby które w ogóle nie mogą chodzić.

ILE DOSTANE?
Dodatek do opieki jest w 3 różnych stawkach.

Najniższa jest dla osób, które nie mogą zrobić sobie same głównego posiłku, lub trzeba opiekować się nimi przez jakąś część dnia. Tygodniowo dostaniesz 16.50 Ł

Średnia stawka jest dla osób, którymi trzeba się opiekować w dzień lub w nocy i wynosi 41.65 Ł tygodniowo.

Najwyższa stawka jest dla osób, którymi trzeba się opiekować w dzień i w nocy bo są np. nieuleczalnie chorzy. Tygodniowo dostaniesz 62.25 Ł

Dodatek do przemieszczania się jest w 2 stawkach. Niższa dla osób, które nie mogą wychodzić bez nadzoru lub przewodnika i jest to 16.50 Ł tygodniowo.

Wyższa dla cięższych przypadków wymienionych wcześniej, tygodniowo to 43.45 Ł

JAK APLIKOWAĆ?
Musisz wypełnić formularz DS704

GDZIE APLIKOWAĆ?
Możesz zadzwonić do Benefits Enquiry na numer 0800 88 22 00, a oni wyślą tobie formularz lub wypełnić DS704 dostępny na poczcie lub w innych organizacjach np. Citizens Advice Bureaux. Możesz go także pobrać z Department of Work and Pensions www.dwp.gov.uk.

Oceń artykuł
(głosów: 4, suma ocen: 11)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (1)
Artykul bardzo krociutki, nie ma info komu sie nalezy, a takze zadnej informacji na temat specila rules, nie wspomne juz o tym ze stawka £16.50 jest bledna, bo najnizsza jest £17.75 - radze bardziej sie przylozyc :mrgreen:
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn