Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Childcare element

2008-11-12 11:02:19

Jeśli rodzina korzysta z profesjonalnej opieki nad dzieckiem, to ma prawo do zwrotu części kosztów takiej opieki. Zasiłek taki nazywa się childcare element i jest wypłacany jako część zasiłku working tax credit. Można się o niego ubiegać jeśli pracuje się co najmniej 16 godzin tygodniowo (tzn. każde z małżonków musi pracować co najmniej 16 godzin tygodniowo - chyba że któraś z osób jest niezdolna do pracy z powodu inwalidztwa).

Zasiłek childcare element zwraca do 70% wydatków poniesionych na profesjonalną opiekę - dla jednego dziecka górna kwota to 135 funtów tygodniowo (czyli zwrot w wysokości 94.5 funta), dla dwóch i więcej dzieci zostanie zwrócone do 70% z maksymalnie 200 funtów tygodniowo (czyli zwrot w wysokości 140 funtów).

Aby ubiegać się o tax credit należy przedstawić kilka danych i dokumentów: wysokość zarobków, National Insurance Number (numer ubezpieczenia społecznego), numer rejestracyjny w urzędzie podatkowym. O przyznaniu zasiłków powiadamia się listownie - korespondencja taka będzie zawierać również informacje o tym kiedy i w jakiej wysokości zasiłki będą wypłacane.

Otrzymywanie child tax credit i working tax credit nie dyskwalifikuje możliwości ubiegania się o inny zasiłek jakim jest child benefit.

W nielicznych przypadkach tax credit może zostać przyznany osobom mieszkającym poza granicami Wielkiej Brytanii, ale regułą jest, że tylko osoby mieszkające na terenie Wielkiej Brytanii (czyli Anglii, Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej) mogą się kwalifikować do otrzymania tax credit. Dotyczy to szczególnie osób, które nie posiadają obywatelstwa brytyjskiego. Więcej informacji (tylko w języku angielskim) można uzyskać w internecie pod adresem Tax Credits Online lub pod brytyjskim numerem telefonu: 0845 300 39 00.

W przypadku małżeństwa o tax credit należy się ubiegać wspólnie; osoby w separacji również mogą się starać o pomoc.

Więcej informacji można znaleźć w internecie pod adresem: www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk

Dawid Wawrzyniak
Infolinia.org - Najlepszy serwis dla Polonii

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn