Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Bezrobotny

2008-11-12 10:06:55

Należy pamiętać, że są to tylko wskazówki, bo to o jakie zasiłki można się starać zależy tylko i wyłącznie od sytuacji osobistej. Polecamy zawsze dodatkowo pytać się np. w Jobcentre Plus.

Jeżeli jesteś bezrobotny, ale zdolny do pracy wtedy powinieneś aplikować o Job Seekers Allowance. Gdy jesteś niezdolny do pracy (tak jak samotny rodzic, opiekun, ludzie którzy są chorzy itp.) wtedy powinieneś aplikować o Income Support.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś w stanie aplikować o powyższe, wtedy nadal może ci przysługiwać pomoc w postaci Hardship provision, aby się dowiedzieć więcej pytaj w Jobcentre plus lub Citizens Advice Bureau.

Jeżeli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu być może jesteś uprawniony do otrzymania pomocy w płaceniu czynszu poprzez ubieganie się o Housing Benefit .

Gdy potrzebujesz pomocy w spłacaniu kredytu hipotecznego, wtedy możesz dostać pomoc dzięki Income Support lub Income-based Job Seekers Allowance.

Możesz także starać się o ulge na Coucil Tax ubiegając się o Coucil Tax Benefit.

Inną pomoc z Social Fund możesz otrzymać w postaci Budgeting Loan może być wykorzystany na kupno lub pokrycie jakiś wydatków np. nowy piec do kuchni lub meble.
Możesz także go wykorzystać na zapłacenie za nowe rzeczy, koszty podróży lub inne wydatki, które pomogą znaleźć tobie prace.

Jeżeli jesteś bezrobotnym przez 6 miesięcy lub więcej, wtedy możesz dostać dodatkowe wsparcie oraz trening czytaj więcej o New Deal.

Gdy otrzymujesz o Income Support lub Job Seekers Allowance, możesz jeszcze być uprawniony do:

  • darmowe leki
  • darmowa opieka dentystyczna
  • darmowe sprawdzanie wzroku
  • bony na okulary lub szkła kontaktowe

Możesz być także uprawniony do zwrotu kosztów na dojazd z i do szpitala w trakcie leczenia.

Możesz także dostać zniżki na transport publiczny oraz na korzystanie z obiektów sportowych.

Oceń artykuł
(głosów: 6, suma ocen: 19)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn