english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Gdy jesteś w ciąży

2008-11-12 10:03:51

Należy pamiętać, że są to tylko wskazówki, bo to o jakie zasiłki można się starać zależy tylko i wyłącznie od sytuacji osobistej. Polecamy zawsze dodatkowo pytać się np. w Jobcentre Plus.

Jeżeli pracujesz i dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży możesz wtedy starać się o Statutory Maternity Pay lub o Statutory Paternity Pay.

Gdy nie jesteś zatrudniona lub nie możesz starać się o Statutory Maternity Pay, wtedy może przysługiwać tobie Maternity Allowance. Jeżeli oba powyższe nie przysługują tobie, wtedy możesz postarać się o Incapacity Benefit.

Jeżeli nie pracujesz i spodziewasz się dziecka, możesz ubiegać się o Income Suppport, najwcześniej 11 tygodni przed planowym narodzeniem dziecka.

Jeżeli mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, możesz starać się o pomoc w płaceniu twojego czynszu ubiegając się o Housing Benefit.

Gdy potrzebujesz pomocy w spłacaniu kredytu hipotecznego, wtedy możesz dostać pomoc dzięki Income Support.

Możesz także starać się o ulge na Coucil Tax ubiegając się o Coucil Tax Benefit.

Możesz dostać pomoc finansową na kupno potrzebnych rzeczy do opieki nad dzieckiem starając się o Sure Start Maternity Grant z Social Fund.

Inną pomoc z Social Fund możesz otrzymać w postaci Budgeting Loan lub Crisis Loan (tylko jeżeli miałeś jakiś nieszczęśliwy wypadek)
Budgeting Loan może być wykorzystany na kupno lub pokrycie jakiś wydatków np. nowy piec do kuchni lub meble.

Oczekujące matki, które są uprawnione do Income Support lub Job Seekers Allowance są również uprawnione do darmowego mleka i witamin, aby się dowiedzieć więcej, należy porozmawiać z urzędnikiem w Jobcentre Plus.

Przyszłe matki są również uprawnione do 1 roku po urodzeniu dziecka do bezpłatnych recept oraz bezpłatnej opieki dentystycznej.
Można także starać się o zwrot kosztów podróży (travelling cost) z i do szpitala podczas koniecznego leczenia.

Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn