english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Gdy masz dzieci

2008-11-11 16:09:28

Należy pamiętać, że są to tylko wskazówki, bo to o jakie zasiłki można się starać zależy tylko i wyłącznie od sytuacji osobistej. Polecamy zawsze dodatkowo pytać się np. w Jobcentre Plus.

Każdy rodzic/opiekun , który ma dziecko w wieku do lat 16, jest uprawniony do ubiegania się o Child Benefit. Dodatkowo można ubiegać się o Child Tax Credits pod warunkiem, że roczny przychód brutto jest mniejszy niż 50,000 tyś Ł

Jeżeli wychowujesz dziecko sam, przez co nie możesz pracować lub pracujesz mniej niż 16 godz. Tygodniowo wtedy możesz być uprawniony do otrzymania Income Support.

Jeżeli opiekujesz się dzieckiem, które jest upośledzone fizycznie lub umysłowo i ma do 16 lat, wtedy możesz być uprawniony do otrzymania Disability Living Allowance.

Jeżeli opiekujesz się dzieckiem, ale nie jest ono twoje, wtedy możesz być uprawniony do Guardians Allowance.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w płaceniu za rzeczy dla dziecka do szkoły lub za jego dojazd do niej i do domu wtedy możesz ubiegać się o pomoc od lokalnych władz. - Money for School Clothing oraz Money for School Transport

Oceń artykuł
(głosów: 4, suma ocen: 10)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn