english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poradnik

Podatek drogowy (Road Tax)

2008-11-11 09:54:53

Po otrzymaniu pocztą certyfikatu ubezpieczeniowego należy udać się na pocztę i opłacić podatek drogowy. Dokument potwierdzający opłacenie podatku, to małe kólko (ok. 5cm średnicy), które umieszcza się za przednią szybą samochodu. Naprawdę nie warto nie płacić podatku drogowego - w przypadku zatrzymania do kontroli przez policję pojazd zostaje zatrzymany i nie ma wyjątków od tej reguły. Kierowca i jego pasażerowie zostaną zmuszeni do pieszej wycieczki... Ostatnio został wprowadzony nowy system - sprawdzanie zostaje dokonane bezpośrednio w komputerowej bazie danych. Jeśli zostanie wykryte, że podatek nie został opłacony, to wówczas automatycznie zostaje wysłane pocztą powiadomienie o karze pieniężnej.

Dobrze jest zatem, jeśli zakupiony samochód ma już oplacony podatek drogowy, którego cena to ok. 150 funtów rocznie za średniej wielkości auto (możliwe jest również wykupienie podatku na 6 miesięcy). Więcej szczegółów można znaleźć na stronie interenetowej www.DVLA.gov.uk.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0)Dodaj komentarz
Artykuły powiązane: