english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Jak uzyskać szybką pomoc medyczną na Wyspach?

2008-11-10 23:09:44

Szukanie porady medycznej w niegroźnych schorzeniach można zączać od odwiedzenia apteki (Pharmacy lub Chemists). Farmaceuta udzieli porady medycznej i poleci leki na schorzenia, takie jak ból żołądka, przeziębienie czy kaszel. Brytyjska służba zdrowia oferuje też pacjentom działąjacą 24-godziny pomoc na telefon. Po drugiej stronie linii siedzi pielegniarka, która udziela informacji, zachowując całkowitą poufność. Warto zadzwonić na NHS Direct, jeśli ty sam lub ktoś z twojej rodziny czuje sie źle, a ty nie wiesz, jak nalezy postąpić. Po opisaniu symptomów, dowiesz się, jak udzielić pierwszej pomocy i czy konieczna jest wizyta u lekarza. Dla bezpieczenstwa pacjentów, rozmowy są nagrywane. Poączenie kosztuje tyle, co rozmowa lokalna. Do NHS Direct mozna zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, tel.: 0845 4647.

Bez wcześniejszego umawiania się na wizytę można odwiedzić Walk-in Centre, których obecnie jest 66 w całej Anglii. To przychodnie, które oferują szybką poradę medyczną i pierwszą pomoc w niewielkich urazach jak zranienia, skręcenia i zwichnięcia. Można też tam zmierzyć ciśnienie krwi, uzyskać poradę na temat antykoncepcji (która - warto wspomnieć - jest w Wielkiej Brytanii darmowa), szybką pomoc jeśli stosowana przez ciebie metoda antykoncepcji zawiodła i poradę ginekologiczną. Walk-in Centres są otwarte od wczesnych godzin rannych, do późnych godzin wieczornych, przez siedem dni w tygodniu. Zwykle na wizyte trzeba poczekać w kolejce, ale masz pewność, że zostaniesz przyjęty tego samego dnia. Walk-in Centre najbliższe twojemu miejscu zamieszkania znajdziesz na stronie internetowej: www.nhs.uk lub uzyskasz jego adres pod numerem telefonu: 0845 4647.

Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 11)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn