english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Gdzie udać się w przypadku choroby swojej lub dziecka?

2008-11-10 22:58:39

W przypadku choroby - zarówno doroslego jak dziecka - na Wyspach zaczyna sie wlasnie od wizyty u GP. Lekarz ogólny, jak nazwa wskazuje zajmuje sie ogólnie wszystkimi schorzeniami. Udziela tez porad na temat zdrowego stylu zycia, sposobów rzucania palenia, diety, szczepien ochronnych i przeprowadza proste zabiegi. Z bardziej skomplikowanym problemem GP wysle chorego na specjalistyczne badania do szpitala lub do lekarza specjalisty.

Jesli problem nie jest pilny, zwykle recepcjonistka umówi pacjenta na wizyte u GP w ciagu najblizszych dwóch dni. Dla dzieci zawsze sa „emergency appointments" - oznacza to, ze raczej na pewno lekarz przyjmie je tego samego dnia. Osoby, które maja problemy z porozumieniem sie po angielsku, maja prawo do tlumacza. Zwykle na taka wizyte trzeba dluzej poczekac, czasem tez tlumaczenie odbywa sie przez telefon, niemniej jednak na pewno jest to dobre wyjscie, jesli nie znasz sie jezyka, a trzeba wyjasnic lekarzowi, na czym polega problem. Warto tu równiez wspomniec, ze leki przepisane przez lekarza sa dla dzieci do 16 roku zycia (lub do 18, jesli dziecko sie uczy) bezplatne.

Oceń artykuł
(głosów: 3, suma ocen: 15)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn