Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Kupno i ubezpieczenie domu

2008-11-09 19:30:35

Kupno

Stały pobyt w Szkocji może skłonić Państwa do kupna własnego mieszkania. Szkocja ma odrębny system nieruchomości; ich kupno i sprzedaż w Szkocji różni się od reszty Wielkiej Brytanii. Zakup finansowany jest przez kredyt hipoteczny. Istnieje wielu różnych kredytodawców, działających za pośrednictwem banków i stowarzyszeń budowlanych, które oferują różne rodzaje kredytów hipotecznych i różne oprocentowanie.

Scottish Executive wydało broszurę pod tytułem „Myślenie i kupowanie”. www.scotland.gov.uk/library3/housing/gthp-00.asp

Więcej informacji na temat szkockiego systemu nieruchomości, średnich cen domów i dalsze łącza zawiera strona internetowa www.scotlandistheplace.com w części „Życie”.

Ubezpieczenie

Jeśli przywożą Państwo z sobą dobytek, winni Państwo pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia od straty i uszkodzeń. Po przyjeździe należy wykupić ubezpieczenie obejmujące Państwa dobytek (house content insurance). Informacje o pakietach ubezpieczeń osobistych mogą Państwo otrzymać przy zakładaniu rachunku bankowego. Również w wielu supermarketach dostępne są tanie pakiety ubezpieczeń. Jeżeli korzystacie Państwo z “mieszkania socjalnego” (patrz powyżej), właściciel będzie również mógł przekazać Państwu informacje o ubezpieczeniach mieszkań, z których można skorzystać.

Artykuł pochodzi z:
www.scotlandistheplace.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn