Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Mieszkanie -> Credit score - Ocena wiarygodności kredytowej

Credit score - Ocena wiarygodności kredytowej

2008-11-07 00:26:07

Jeśli mieszkasz w Londynie przynajmniej kilka miesięcy to na pewno zetknąłeś się z pojęciami credit score i credit report. Mogłeś je usłyszeć przy otwieraniu konta bankowego, aplikacji o kartę kredytową, czy wynajmowaniu mieszkania. Usłyszysz je na pewno, gdy będziesz chciał wziąć kredyt. Co to takiego?
Ocena wiarygodności kredytowej (credit score) to mierzony w punktach test naszej wiarygodności finansowej. Im wyższy credit score, tym bardziej wiarygodni jesteśmy jako pożyczkobiorca, osoba wypłacalna i finansowo wiarygodna. Natomiast raport kredytowy (credit report) to zbiór danych na nasz temat przechowywanych w bazie danych agencji badającej wiarygodność kredytowej (Credit Reference Agency). Na ich podstawie dokonywany jest test naszej wiarygodności, a więc właśnie credit score. W raporcie kredytowym znajduje się szereg informacji na nasz temat uzyskanych przez Credit Reference Agency. Agencja uzyskuje dane z różnych źródeł - od firm, z których usług korzystamy lub korzystaliśmy w przeszłości, władz lokalnych, banków, sądów itd.

Przy sporządzaniu raportu kredytowego i wyznaczaniu credit score brane są pod uwagę takie informacje, jak:

  • okres pobytu w Wielkiej Brytanii
  • wpis na listę wyborców
  • liczba lat ze znanym adresem zamieszkania
  • problemy lub ich brak przy płaceniu rachunków i spłacaniu rat kredytów, czy kart kredytowych
  • przeszłość kryminalna

Reklama ogólnosieciowa

Dla wielu firm skorzystanie z usług Credit Reference Agency i sprawdzenie naszego credit score to podstawa decyzji o podjęciu współpracy z nami, niezależnie czy chodzi tu o otwarcie konta bankowego, wydanie karty kredytowej, czy aplikację o kredyt na mieszkanie. Innymi słowy posiadanie pozytywnego credit score jest niezbędne by spokojnie funkcjonować w brytyjskim społeczeństwie.

Niestety osoby nowo przybyłe do Londynu z całą pewnością będą miały mało punktów i ich ocena będzie negatywna. Wynika to z faktu braku historii zamieszkania w Wielkiej Brytanii. W miarę upływu czasu credit score ma szansę być coraz wyższy. Oczywiście, jeśli regularnie będziemy płacili rachunki i nie narobimy głupstw.

Czy można samemu wpłynąć na swój credit score. Na dłuższą metę najistotniejsze jest bieżące regulowanie zobowiązań i wpisanie się na listę wyborców. Dobrze jest uzyskać kartę kredytową i regularnie ją spłacać. Bardzo istotne jest wreszcie sprawdzenie własnego raportu kredytowego i uzupełnienie brakujących informacji, takich jak adresy zamieszkania co pozytywnie wpłynie na naszą ocenę. Co więcej warto znać własną ocenę kredytową, ponieważ jesteśmy wówczas świadomi własnych możliwości dzięki czemu możemy unikać składania aplikacji z góry skazanych na niepowodzenie, co może niekorzystnie wpłynąć na naszą ocenę w przyszłości.

Na stronie www.joincreditexpert.com możesz uzyskać bezpłatny wgląd do swojego raportu kredytowego w największej brytyjskiej Credit Reference Agency - Experian. Wystarczy, że zdecydujesz się na 30-dniowy okres próbny. Pomimo, że przy rejestracji będziesz musiał podać dane Twojej karty debetowej lub kredytowej (ma to na celu między innymi zweryfikowanie twojej tożsamości) to w ciągu 30-dniowego okresu próbnego nie zostanie ona obciążona. Tak więc masz miesiąc na podjęcie decyzji, czy chcesz zostać klientem Experiana, czy nie. W ciągu tego czasu możesz do woli przeglądać i uzupełniać swój raport kredytowy. Możesz też sprawdzić swój credit score. Niczym nie ryzykujesz a zyskać możesz wiele oszczędzając czas i pieniądze.

źródło: www.brytania.co.uk

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn

Reklama ogólnosieciowa

Poradnik

Witaj w Infolinia.org

portalu społecznościowym łączącym wszystkich Polaków - tych na emigracji i tych w kraju. Nasz serwis to sieć ponad 100 stron o miastach w Wielkiej Brytanii lista

Twój panel administracyjny pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób dotrzeć do każdego miejsca w naszym serwisie, poświęć chwilę i zapoznaj się z możliwościami, które dla ciebie stworzyliśmy, abyś nie przegapił niczego ważnego.

ok