english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Opcje doręczenia i odebrania przesyłek

2008-11-06 21:19:27

Przesyłki są zazwyczaj doręczone zgodnie z zaadresowaniem, ale czasem może zajść potrzeba wstrzymania doręczeń lub zmiany adresu doręczenia. Oto lista dostępnych opcji:

Redirection (przekierowanie)

Jeśli się przeprowadzisz, poczta może przekierować doręczenie Twoich przesyłek na inny adres. Należy w tym celu wypełnić odpowiedni formularz (movin home) w lokalnym oddziale poczty. Serwis t aki kosztuje ok. 7 funtów miesięcznie dla przekierowania do innego adresu w UK oraz ok. 15 funtów miesięcznie dla przekierowania zagranicznego.


Keepsafe (bezpieczne przechowanie)

Jeśli wyjeżdżasz na jakiś czas i nie życzysz sobie, aby pod Twoja nieobecność poczta przychodziła do domu, możesz skorzystać z usługi Keepsafe. Zwykła poczta jest przetrzymywana przez maksymalnie 2 miesiące, przesyłki Recorded (signed For) maksymalnie przez tydzień, a Special Delivery przez 3 tygodnie przed zwróceniem ich do nadawcy. Koszt usługi to ok. 5 funtów na 2 tygodnie.

PO Box (skrytka pocztowa)

Usługa PO Box zapewnia posiadanie krótkiego i łatwego do zapamiętania adresu. Przesyłki są wówczas zatrzymywane w lokalnym oddziale poczty do czasu, kiedy będziesz mógł je odebrać. Za dodatkowa oplata możemy Ci dostarczyć pocztę ze skrytki pocztowej na wskazany adres. Oplata za skrzynkę pocztowa to ok. 50 funtów rocznie. O szczegóły należy pytać w lokalnym urzędzie poczty lub dzwoniąc pod numer: 08457 950 950.


Local collect (odbiór lokalny)

Usługa ta pozwala na dostarczenie przesyłek do lokalnego urzędu pocztowego, skąd można je odebrać w dogodnym czasie. Wymagany jest dowód tożsamości oraz oplata 0.50 funta.


Poste Restante

Jeśli podróżujesz po UK, możesz odebrać swoja pocztę w jednym z wybranych urzędów pocztowych. Usługa jest darmowa, a przesyłki mogą pozostać na poczcie aż do 3 miesięcy. Nadawca powinien napisać na przesyłce imię i nazwisko odbiorcy (również nazwę statku jeśli odbiorca jest na morzu), oraz POSTE RESTANTE lub TO BE CALLED FOR i pełny adres odbiorcy lub urzędu pocztowego. Wszystkie przesyłki (oprócz Special Delivery i Recorded) przechowywane są przez 14 dni. Mogą zostać odebrane za okazaniem dokumentu tożsamości.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn