english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Bilety

2008-11-05 23:30:43

W tanich liniach lotniczych bilety można zakupić przez internet, telefon lub też w wybranych biurach (np. na niektórych lotniskach). Przy zakupie przez internet i telefon wymagana jest karta kredytowa. Bilet to tak naprawde tylko numer referencyjny, który należy podać przy odprawie przed odlotem. Nie ma czegoś takiego jak specjalny kolorowy kawałek papieru wydawany jako bilet. Biletem może być więc zarówno wydruk ze strony internetowej, na której dokonało się zakupu jak również kawałek kartki z numerem zapisanym podczas zakupu. Teoretycznie wiec biletu nie mozna zgubić, ale w praktyce trzeba mieć przy sobie właśnie numer referencyjny. W praktyce czasami wystarczy pokazać tylko paszport, gdyż bilety są imienne - osoba odprawiająca bagaże sama znajdzie odpowiedni wpis w bazie danych.

Bilety zamówione bardzo wcześnie są na ogół dużo tańsze niż te z ostatniej chwili.
Niestety nie można zmienić daty wylotu zakupionego już biletu, co w niektórych przypadkach może być poważną niedogodnością.

Warto także skorzystać z wyszukiwarki tanich linii lotniczych:

Zapewniane przez Skyscanner

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz