english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Poradnik

Jak dojechać do ... ?

2008-11-05 12:20:54

Jeśli zachodzi potrzeba dojechania do jakiegoś miejsca, gdzie wcześniej nie byliśmy i nie wiemy jak, ani czym tam dojechać, to wówczas najlepiej jest skorzystać ze stron internetowych, które oferują tzw. Journey Planner (planowanie podróży).

Na stronie: www.traveline.org.uk można zaplanować podróż z dowolnego miejsca w Wielkiej Brytanii - od Walii po Irlandię Północną. Wystarczy tylko kliknąć w odpowiednie miejsce na mapie i wybrać środek transportu (bo ktoś może np. nie lubić podróży pociągiem).

Aby rozpocząć korzystanie z systemu należy podać miescowość z której wyruszamy - system sam odnajdzie wówczas właściwą podstronę, z której należy kontynuować planowanie podróży. Po podaniu miejsca startowego i docelowego system podaje dokładne instrukcje co do przebiegu podróży, środków transportu, czasu trwania, jak również długość ewentualnych odcinków, które należy przejść piechotą.

 

 

Cała strona podzielona jest na wiele podstron, które obsługują konkretne rejony Wielkiej Brytanii (jak na rysunku poniżej).


Jak łatwo zauważyć Londyn posiada swój własny Journey Planner; również obszar północnej Anglii ma 4 odrębne lokalne systemy (4 białe kropki na mapie - należy kliknąć dokładnie w którąś z kropek na tej stronie: www.traveline.org.uk).

Aby zaplanować podróż samym pociągiem najlepiej użyć: www.QJump.co.uk - więcej informacji znajdziesz w artykule o pociągach.

Przy planowaniu bardzo pomocne mogą się okazać internetowe mapy - prosimy zajrzeć do kategorii "Samochód w UK".

Oczywiście należy również zwrócić uwagę na prywatne linie autobusowe, które nie zawsze są udostępnione w wymienionych powyżej Journey Planner. Dlatego też polecamy zajrzeć do artykuły na temat autobusów.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
Komentarze (0) Zaloguj sie lub zarejestruj aby dodać komentarz