Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Zaległości płatnicze i odwołania

2008-11-05 11:25:28

Zaległości płatnicze

Jeżeli rata Council Tax nie zostanie zapłacona w ciągu 28 dni od wyznaczonej daty, a dwie wcześniejsze raty również nie zostały opłacone, osoba odpowiedzialna prawnie za płacenie Council Tax traci uprawnienie do opłacania Council Tax w ratach.

W Anglii i Walii, gdy rata Council Tax nie została zapłacona w ciągu 28 dni od wyznaczonej daty, władze lokalne mogą zwrócić się z prośbą do sądu o wydanie wezwania sądowego o zapłate zaległości. Jeżeli to również nie zostanie zapłacone do wyznaczonej daty, wtedy władze lokalne mogą poprosić sąd o wydanie tzw. liability order, które pozwoli władzą lokalnym pobrać zaległe należności bezpośrednio z pieniędzy przeznaczonych na pomoc socjalną dla dłużnika, jego pensji, konta bankowego, lub zwrócić się o pomoc do komornika, który zajmie wtedy majątek dłużnika do wysokości jego długu.

Odwołania i dodatkowe informacje

Odwoania dotyczące Council Tax powinny być złożone w zależności od problemu:

  • w Valuation Office (w razie wątpliwości czy nieruchomość powinna wogóle być na The valuation list lub do której kategorii nieruchomość powinna być zakwalifikowana).
  • w siedzibie władz lokalnych (w celu ustalenia osoby zobowiązanej do płacenia Council Tax, zwolnienień, obniżek oraz ich wysokości).

W razie jakichkolwiek problemów związanych z Council Tax najlepiej jest zasięgnać bezpłatnej porady w organizacjach takich jak Citizens Advice Bureau lub instytucjach typu Housing Help Centre (użyj poniższej wyszukiwarki).

Oceń artykuł
(głosów: 1, suma ocen: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (2)
marcin4.20marcin4.20
czy jest jakas polska infolinia jezeli nasz problem z platnosciami tax council?
  • 2010-11-21 16:14:42
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
marcin4.20 napisał(a):
czy jest jakas polska infolinia jezeli nasz problem z platnosciami tax council?


O Polskiej infolinii nie słyszałem ale wiem że można poprosić o tłumacza, podczas kłopotów w dogadaniu się z kimś z Councilu.
  • 2010-11-21 16:33:26
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn