Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Informacje ogólne

2008-11-05 11:05:09

Council Tax jest lokalnym podatkiem od nieruchomości znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii, pobieranym przez władze lokalne, tzw. County Council. Z podatku tego finansowane są lokalne szkoły, biblioteki, policja, straż pożarna, wywóz śmieci itd.
Najogólniej można powiedzieć że im większa i bardziej wartościowa nieruchomość, tym wyższy podatek, jakkolwiek niektóre nieruchomości mogą być zwolnione z płacenia Council Tax.
Podstawowe informacje w języku angielskim na temat Council Tax są dostępne na stronach The Valuation Office Agency (VAO) Szczegółowe informacje są zaś na stronach:www.direct.gov.uk (należy wpisać Council Tax w wyszukiwarkę na górze strony).

Jeżeli wprowadzając się do nowej nieruchomości przejmujemy na siebie obowiązek opłacania Council Tax, należy jak najszybciej skontaktować się telefonicznie z wydziałem odpowiedzialnym za ten podatek, znajdującym się najczęściej w siedzibie władz lokalnych właściwych dla danego miejsca. Lista stron internetowych wszystkich władz lokalnych jest dostępna na stronie Landlord-Law oraz na stronach władz lokalnych (np. Cardiff - www.cardiff.gov.uk) są zazwyczaj podane numery telefonów pod które można dzwonić jak również wysokość Council Tax, sposoby płatności oraz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Każdego roku w kwietniu władze lokalne rozsyłają rachunki za Council Tax. Mogą być one płacone w 10 ratach; czasami władze lokalne akceptują płatności cotygodniowe lub codwutygodniowe. Niektóre oferują nawet obniżki jeżeli cały rachunek jest zapłacony z góry.


Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn