english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Szukanie pracy

2008-11-04 21:09:37

 1. » Sposoby szukania pracy
 2. » Agencje pracy
 3. » Już pracujesz?

 

 

1. Sposoby szukania pracy

Teoretycznie sposobów na znalezienie pracy jest tak wiele, jak samych szukających. Zaletą jednak jest to, że tu jest ją łatwiej znaleźć niż w naszej Polsce, jedyny fakt jaki może to utrudniać to brak lub słaba znajomość języka angielskiego który dla wielu jest jeszcze problemem. Nikt jednak nie mówi, że jest to niemożliwe, wszystko zależy, jakiego typu pracy szukasz.

Prace możemy znaleźć przez:

 1. Ogłoszenia

  Bardzo często w oknach poczty widnieją drobne ogłoszenia pracy jak i na szybach supermarketów. Wystarczy tylko spisać nr telefonu i zadzwonić. Lokalne gazety są często pełne ogłoszeń, które są czasem bardzo atrakcyjne – od prac w fabrykach do posad biurowych.

  Mała lista owych gazet, które powinieneś(aś):
  • Echo wydanie środowe
  • The Independent -www.independent.co.uk
  • The Times -www.the-times.co.uk

  Informacje o innych gazetach (nie tylko w Anglii)www.onlinenewspapers.com
 2. Chodzenie

  Praca nie przyjdzie sama do Ciebie, za nim ją złapiesz musisz trochę za nią pochodzić. Najprościej mówiąc chodzić od baru do pubu, od restauracji do hotelu, od klubów do sklepów i pytać o posady, właśnie najczęściej te firmy zatrudniają ludzi. Staraj się nie myśleć, że przed Tobą było tam wiele osób, pamiętaj do odważnych świat należy! Najczęściej dostaniesz Application form do wypełnienia lub zostawisz zwyczajnie swoje CV, czasami warto zostawić również covering letter czyli list motywacyjny.

 3. Internet

  Wielu pracodawców ogłasza się w Internecie, także zacznij może od wpisania "work in twoja_miejscowość" w google. 

 4. Job Centre Plus

  Bardzo fajne miejsce na szukanie pracy. Podobne do naszych polskich urzędów pracy z tą różnicą, że nie ma tu kolejek, wszyscy są bardzo mili i zamiast gablot z ofertami są komputery z dotykowym ekranem które pomogą znaleźć ci wymarzoną prace. W każdym takim miejscu są telefony z których możemy korzystać za darmo dzwoniąc do lokalnych firm. Jeżeli potrzebujemy skserować nasze CV wystarczy poprosić o to kogoś z obsługi, czasem będziemy musieli zapłacić kilka pensów za tą usługę. Jeżeli czujemy się niepewnie przed naszą rozmową kwalifikacyjna wtedy proponuje zapisać się na próbne rozmowy organizowane przez tamtejszy personel.

  Adresy Job Centre Plus znajdziesz wykorzystując ich wyszukiwarkę.

 5. Centra Szkoleniowe

  Są bardzo podobne do Job Centre Plus. W Większych miejscowościach jest przeważnie kilka takich miejsc w których możemy się zapisać na różnego rodzaju darmowe kursy w celu podniesienia swoich kwalifikacji:

  np.
  • Computer level one for beginners
  • Computer passport for beginners and learners
  • Computer level two
  • Basic Food Hygiene
  • Customer Care
  • First Aid
  • Call center
  • Introduction to manual handling
  • Introduction to modern office Equipment & administration
  • Health & Safety Awareness

  Ludzie tam pomogą nam napisać CV, list motywacyjny oraz postarają się odpowiedzieć na inne nasze pytania. Możemy w takich miejscach korzystać za darmo z internetu. W każdym takim miejscu są telefony z których możemy korzystać za darmo dzwoniąc do lokalnych firm. Jeżeli potrzebujemy skserować nasze CV wystarczy poprosić o to kogoś z obsługi, czasem będziemy musieli zapłacić kilka pensów za tą usługę. Jeżeli czujemy się niepewnie przed naszą rozmową kwalifikacyjna wtedy proponuje zapisać się na próbne rozmowy organizowane przez tamtejszy personel. Od czasu do czasu są organizowane targi pracy.

  O takie miejsca najlepiej pytać się w Job Centre Plus
 6. Znajomych

  UK jest przyjaznym krajem pełnym przyjaznych ludzi(są też i wyjątki oczywiście), którzy często są w podobnej sytuacji jak i Ty. Nie bój się nawiązywać nowych kontaktów bo mogą być one bardzo pomocne.

2. Agencje pracy

Spore szanse na znalezienie pracy dają również prywatne agencje, których jest w UK sporo. W większości z tych agencji wiszą w oknach krótkie oferty - można się więc zorientować jakiego typu pracę oferuje dana agencja. Niestety często bywa tak, że ogłoszenia wiszą a pracy już dawno nie ma, jest to często stosowana praktyka zwłaszcza w okresie wakacyjnym gdy przyjeżdża tu najwięcej ludzi.

 

Bardzo polecamy stronę o agencjach w UK, gdzie jest spis chyba wszystkich prywatnych biur pracy dla KAŻDEGO miasta w UK. Biura pracy pogrupowane sa zarówno według miast, jak również i zawodów.

Listy ze spisem Twoich lokalnych agencji można również dostać w Job Centre Plus.

3. Już pracujesz?

W ciągu miesiąca od podjęcia pracy masz obowiązek zarejestrować się w WRS (Home Office). Więcej informacji znajdziesz w dziale PRAWO -> Home Office.

 

UWAGA: w czasie przed świętami Bożego Narodzenia sklepy takie jak Tesco, ALDI, ASDA czy inne sieci potrzebują ludzi więc łatwo dostać pracę koło grudnia - w customer service należy wziąć formularz aplikacyjny wypisać i czekać na telefon, potem jak się uda to tylko zademonstrować swoje manualne umiejętności no i etacik już jest , dobry kontakt z menadzżrem i jest ok.

Oceń artykuł
(głosów: 8, suma ocen: 33)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn