Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Polski baby boom na Wyspach

Polski baby boom na Wyspach

2014-06-24 19:43:54

Niedawny polski Dzień Matki na Wyspach obchodzony był przez coraz większą liczbę polskich matek, które w nowej roli zadebiutowały na emigracji. Wsparcie świeżo upieczonym rodzicom zapewniają polskie przychodnie, które z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka pamiętały o rodakach.

 

 

Reklama ogólnosieciowa

W 2012 r. Polki mieszkające w Anglii wydały na świat 21,2 tys. dzieci, najwięcej wśród matek emigrantek. Z opublikowanego przez Office for National Statistics raportu „Childbearing of UK and non-UK born women living in the UK" wynika, że wskaźnik dzietności Polek mieszkających w Anglii i Walii wynosi aż 2,13. –  Z roku na rok prowadzimy coraz więcej ciąż  – potwierdza rosnącą dzietność Polek Krystyna Tajchman, ginekolog z Zielonej Przychodni, która w Londynie odebrała już ponad 800 porodów. – Matki szukają nie tylko dobrej opieki podczas ciąży, ale również zrozumienia dla swoich rozterek i wątpliwości oraz możliwości podzielenia się emocjami związanymi z macierzyństwem, najlepiej w ojczystym języku – dodaje Krystyna Tajchman.

 

Rosnąca liczba ciężarnych Polek powoduje konieczność dostosowania opieki do potrzeb przyszłych matek. Wychodząc naprzeciw potrzebom rosnącej liczby pacjentek Zielona Przychodnia, polska klinika na Greenwich, powołała ostatnio Centrum Zdrowia Kobiety, w którym zgromadzono doświadczony zespół ginekologów-położników oraz wyspecjalizowany sprzęt medyczny. – Diagnostyka okresu prenatalnego ma ogromne znaczenie, dlatego przywiązujemy wielką wagę do jakości sprzętu, używanego w naszej przychodni – mówi Mikołaj Tajchman, jeden z założycieli przychodni.  – Umożliwiamy nawet wizualizację płodu aparatem Voluson E6, dostarczającym precyzyjnych informacji diagnostycznych.

 

Narodziny dziecka to dla rodziców nie tylko wielka radość, ale i odpowiedzialność. Konieczność zapewnienia nowemu członkowi rodziny profesjonalnej opieki pediatrycznej nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza na obczyźnie. Polskie przychodnie obserwują rosnącą grupę polskich rodziców, którzy przywiązują dużą wagę do znalezienia dobrego pediatry dla swojego potomka. – Ufam polskim lekarzom specjalistom – mówi Renata K., mama trzyletniego Szymona i rocznej Julki, mieszkająca pod Londynem. – Cieszę się, że moje dzieci prowadzone są przez polskich lekarzy, którzy znają specyfikę polskich maluchów i uważani są za wyjątkowo starannych w diagnozowaniu dziecięcych chorób i przypadłości.  

 

Aby podołać opiece nad dziećmi, rodzice muszą zadbać przede wszystkim o samych siebie – mówi Anna S., klientka oddziału Zielonej Przychodni w Londynie, mama trójki dzieci. Wtóruje jej Mikołaj Tajchman –  Rodzice potrzebują wsparcia na każdym etapie rodzicielstwa, a potrzeby dzieci zmieniają się, w zależności od wieku i stopnia rozwoju. Dlatego, w Zielonej Przychodni, czerwiec poświęcony zostanie całej rodzinie. W ramach kampanii "Rodzinna nie tylko medycyna" przez cały miesiąc przychodnia będzie oferować pacjentom różnego rodzaju pakiety, zachęcając ich do skorzystania z usług specjalistów. Kampania zakończona zostanie wydarzeniem „Zielona Niedziela", który odbędzie się 29 czerwca i będzie pierwszym z serii spotkań, wpierających polskich rodziców. Podczas rodzinnych niedziel będą organizowane pogadanki, warsztaty edukacyjne, a specjaliści udzielą porad w zakresie higieny, pielęgnacji, odżywiania oraz zdrowia psychicznego.

 

 

Zielona Przychodnia (www.green-surgery.com) to polska przychodnia lekarska, która ma dwa oddziały, w Londynie i Manchesterze. W obu przychodniach pracuje polskojęzyczny zespół specjalistów m.in. z  dziedziny: ginekologii, dermatologii, chirurgii, stomatologii, psychiatrii. W skład zespołu lekarzy wchodzą również lekarze rodzinni, alergolog, urolog i inni. Prowadzone przez przychodnię laboratorium analiz medycznych pozwala na szybkie wykonanie podstawowych i rozszerzonych badań krwi. Dla zainteresowanych dostępny jest gabinet medycyny estetycznej. Zielona Przychodnia działa w oparciu o platformę internetową iGabinet, co pozwala pacjentom na szybką i wygodną formę rejestracji wizyt, bez konieczności dzwonienia czy wysyłania e-maila.

 

Dodatkowe informacje:

Marzena Stefaniak

Think Big Comms Ltd

p./f. 00 44 (0)1480 351 688

m. 00 44 (0) 7448 106 464

e.

w. www.thinkbigcomms.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa