Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> 74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu.

74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu.

2014-03-18 18:21:24

15 marca br. Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Bristolu zorganizowało obchody związane z 74. rocznicą zbrodni katyńskiej.  W  uroczystościach uczestniczyło wiele organizacji i stowarzyszeń, w tym także działacze Patriae Fidelis z Bristolu.

Obchody rocznicy zbrodni katyńskiej rozpoczęły się od Mszy Katyńskiej odprawionej o godz.14 w Bristol Cathedral.  Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy uroczystości zgromadzili się przy pomniku upamiętniającym mord dokonany przez Sowietów w Katyniu w 1940 r. 

Reklama ogólnosieciowa

Uroczystości poprowadził i jako pierwszy głos zabrał przedstawiciel SPK. Następnie krótkie przemówienie wygłosił przedstawiciel konsula RP przybyły na te uroczystości z Londynu. Po zakończeniu przemówień delegacje kombatantów, harcerzy,  polskich szkół, stowarzyszeń i organizacji polonijnych złożyły kwiaty pod pomnikiem katyńskim.  W imieniu Patriae Fidelis Bristol złożony został wieniec biało czerwonych kwiatów ku czci pomordowanych w Katyniu Polaków.

Na zakończenie uroczystości został odśpiewany hymn państwowy. Po oficjalnej części uczestnicy uroczystości udali się na mniej oficjalne spotkanie połączone z pozęstunkiem w siedzibie Stowarzyszenia Polskich Kombatantow.

Tomasz Sudoł

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa