Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Wizyta Tadeusza Płużańskiego, 15-16 lutego 2014, Leeds i Manchester

Wizyta Tadeusza Płużańskiego, 15-16 lutego 2014, Leeds i Manchester

2014-03-07 18:45:08

W dniach 15-16 lutego 2014 roku w północnej Anglii dzięki inicjatywie oddziału Patriae Fidelis Manchester doszło do dwóch interesujących spotkań z prezesem fundacji "Łączka" , historykiem, publicystą, autorem takich książek jak "Bestie", "Bestie 2" czy "Oprawcy" - Panem Tadeuszem Płużańskim. Poniżej można przeczytać dwie okraszone zdjęciami relacje z tego wydarzenia, napisane przez naszych kolegów.

Reklama ogólnosieciowa

W związku ze zbliżającymi się dniami pamięci o Żołnierzach Wyklętych odbył się w Leeds, w Polskim Ośrodku Katolickim, wykład zorganizowany przez Patriae Fidelis Manchester. Miał on miejsce dnia 15 lutego 2014 roku i rozpoczął się o godzinie 15:30. Prezes oddziału Daniel Delbowski przywitał przybyłych gości, po czym Pan Płużański wygłosił referat. Po jego zakończeniu goście zadali kilkanaście ciekawych pytań, na które nasz prelegent bez problemu dokładnie odpowiedział. Następnie można było nabyć jego książki wraz z autografem, których popularność przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania i które udało się autorowi sprzedać niemal w całości. Goście zgodnie uznali, że było to wydarzenie o wielkim znaczeniu w historii nie tylko naszego oddziału, ale i całej organizacji. Wszyscy mamy nadzieję na więcej spotkań o charakterze patriotycznym w Leeds.

Sylwester Grumuła

Leeds, dnia 22/02/2014

Po wspaniałym przyjęciu przez patriotów z Leeds udaliśmy się do Manchesteru, by odpocząć po pełnym wrażeń dniu i zebrać siły na kolejny. Nazajutrz rano byliśmy już zwarci i gotowi w drodze do parafii Rochdale. Gdy dotarliśmy na miejsce, zostaliśmy tradycyjnie życzliwie przywitani przez gospodarzy i proboszcza parafii. Wykład zaczął się około godziny 12-tej krótkim, zwięzłym i konkretnym wstępem prezesa Patriae Fidelis Manchester Daniela Delbowskiego, który zapowiedział naszego szanownego gościa, a także zapraszał zebranych na sali do brania udziału we wspólnych inicjatywach organizowanych przez Patriae Fidelis. Wszyscy zebrani mieli wyjątkową okazję wysłuchać wspaniałego wykładu Pana Płużańskiego o Żołnierzach Niezłomnych i jakże nieodległych czasach schyłku drugiej wojny światowej, których efekty odczuwamy po dziś dzień i jak dodaje Tadeusz Płużański, których jesteśmy spadkobiercami. Tuż po wykładzie zebrani mogli wpisać się na listę chętnych do zakupu książek naszego gościa wraz z dedykacją, które jak zwykle cieszyły się niesamowitym zainteresowaniem. Już po wszystkim postanowiliśmy zabrać Pana Płużańskiego na małą wycieczkę po centrum Manchesteru i okolicach, aby następnie usiąść wygodnie w jednym z pubów i wspólnie podsumować dwa pełne wrażeń dni. W imieniu Patriae Fidelis dziękujemy raz jeszcze Panu Tadeuszowi za przybycie, podniesienie naszego morale, a także za kilka wspaniałych pomyslów, które zobowiązaliśmy się wcielić w życie.

Marek Peruta

Manchester, dnia 22/02/2014

Specjalne podziękowania dla:

Polskiego Ośrodka Katolickiego w Leeds:        

- proboszcza Jana Zaręby

- kierowniczki ośrodka Pani Magdy Ions;

Polskiego Ośrodka Katolickiego w Rochdale   

- proboszcza Marka Żygadło

- prezesa rady ośrodka Zbigniewa Kaczmarka.

Dziękujemy również wszystkim pozostałym osobom, które czynnie pomagały w organizacji tej wizyty.

Daniel Delbowski

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa