Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Felietony -> Przewodnik dla rodzin chrześcijańskich po świecie filmu

Przewodnik dla rodzin chrześcijańskich po świecie filmu

2013-11-11 12:25:29

Strona poświęcona promocji dobrej i tradycyjnie chrześcijańskiej kultury oraz ostrzeganiu przed złymi oraz ciemnymi stronami popkultury.

Żyjemy w świecie, w którym tzw. kultura masowa odgrywa niemałą rolę również w życiu chrześcijan i ich rodzin. Czy nam się to podoba czy nie, na co dzień stykamy się z filmami, muzyką, książkami i innymi ofertami kulturowymi. Jest też czymś całkowicie normalnym i dobrym, że od czasu do czasu, pragniemy odprężyć się przy jakimś dobrym filmie, muzyce czy książce. Jak to jednak w w życiu bywa zawartość owych kulturowych „produktów” stanowi mieszaninę różnych modelów moralności, idei, światopoglądów i doktryn. Raz są to rzeczy bardziej bliskie tradycyjnemu chrześcijaństwu i wynikającemu z niego porządku moralnemu, innym razem zaś są to elementy mniej lub bardziej niemoralne i/lub antychrześcijańskie. Celem i misją tego portalu jest właśnie pomaganie chrześcijańskim rodzinom w odróżnianiu tego co w tzw. kulturze masowej jest dobre i godne polecenia od tego co stanowi w niej części występne, zgniłe albo bardzo niebezpieczne.

Reklama ogólnosieciowa

W tekstach i recenzjach umieszczanych na tym portalu zamierzamy poświęcać więcej miejsca tym filmom, książkom i muzyce, które zasadniczo rzecz biorąc można uznać za budujące dla dusz, jednak nie znaczy to, iż będziemy unikać ostrzegania przed tymi z nich, które z tradycyjnie chrześcijańskiej perspektywy uznajemy za niszczące i szkodliwe. Przede wszystkim jednak celem tej witryny internetowej jest promocja tego co jeszcze jest dobre, zdrowe i chrześcijańskie („explicite” bądź implicite”) w kulturze masowej (przy jednoczesnej świadomości, iż przeważają w niej raczej treści złe, bezbożne, wątpliwe i niebezpieczne).

Ta strona nie jest czymś w rodzaju nie-formalnego „Indeksu filmów i muzyki zakazanej”. Nie chodzi w niej o to, by sugerować czytelnikom, iż te z filmów czy utworów muzycznych, które zostały na niej ocenione negatywnie, nie mogą być oglądane pod karą jakiegoś grzechu, etc. Coś takiego nie należy bowiem do kompetencji osób prywatnych.

KulturaDobra.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa