Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Międzynarodowe projekty w międzynarodowej sieci organizacji polonijnych.

Międzynarodowe projekty w międzynarodowej sieci organizacji polonijnych.

2013-05-12 17:29:57

Projekt „Światowej Biblioteki Polonijnej” to tylko początek szeroko zakrojonej akcji, mającej na celu jednoczenie Polonii wokół wspólnych inicjatyw, we wspólnej sieci networkingowej dla organizacji polonijnych. Projekt Biblioteki powstanie we współpracy Związku Harcerstwa Polskiego w Niemczech oraz Polish Cooperation Network (PCN), organizacji charytatywnej tworzącej networking internetowy i dostarczającej darmowe strony organizacjom polonijnym.

Reklama ogólnosieciowa

Projektowana strona internetowa ma na celu zgromadzenie księgozbiorów ze szkół polonijnych, parafii Polskich Misji Katolickich i innych organizacji, które dysponują książkami. Wspólna baza danych pozwoli np. na rotację księgozbiorów między różnymi organizacjami, co pozwoli przy minimalnych  opłatach odświeżyć zbiory każdej biblioteki, ułatwi także Polonii na zorientowanie się w ofercie poszczególnych bibliotek.

Włączenie się dziesiątek różnych organizacji pozwoli też na uzyskanie znaczących zniżek przy zakupie książek w Polsce. Wspólna sieć bibliotek pozwoli także na efektywne zagospodarowanie zbędnych pozycji i przekazywanie ich tym bibliotekom, które je mogą potrzebować. Planujemy też przeprowadzać akcje zbierania książek wśród Polonii i przekazywania zbiorów organizacjom w biedniejszych krajach. Pragniemy także wskazywać stowarzyszeniom różne pomysły na zwiększanie swoich księgozbiorów i  sposoby lepszej promocji ich wśród lokalnych społeczności, np. poprzez strony innych organizacji polonijnych, które są w sieci PCN. Wspólny system informatyczny daje ogromne możliwości, a my je chcemy wykorzystać dla wspierania Polonii i Polaków na całym świecie.

Projekt jest także wyjątkowy z tego względu, że właściwie każdy może zostać DARCZYŃCĄ BIBLIOTEKI POLONIJNEJ, poprzez przekazanie kilku swoich książek jako „książek przechodnich”, czyli takich, które będą przekazywane między różnymi ludźmi. Jedyny koszt to ewentualnie przesyłka pocztowa. Książka pozostaje w naszym posiadaniu do czasu zgłoszenia się po nią kolejnej osoby.W Polsce taki system już istnieje i rozwija się bardzo dobrze, wierzymy, że za granicą też się on przyjmie.

O efektach podjętej współpracy będziemy sukcesywnie informować Państwa za pośrednictwem naszych stron internetowych polishcooperation.net oraz www.zhpwn.com.

Dodatkowych informacji o działaniach PCN, jak się można włączyć, jak zacząć wspólnie projekty oraz jak założyć sobie darmową stronę internetową, są udzielane przez prezesa PCN Dawida Wawrzyniaka lub dyrektora PCN w Niemczech

 

   Dawid Wawrzyniak                                        Robert Matysiak

          Prezes PCN                                         Naczelnik
Polish Cooperation Network                   Związku Harcerstwa Polskiego    
                                                               w Niemczech
                                                       oraz Dyrektor PCN Niemcy

Załączone pliki:

ksiazki.jpg
Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa