Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Cardiff [zmień miasto]

Cardiff -> Zostań magistrem w UK studiując po polsku.

Zostań magistrem w UK studiując po polsku.

2012-10-07 23:04:24

Dzień Otwarty w Bristolu - 14/10/2012 o godz 11 a.m. przy polskim kościele. Szczegóły pod artykułem.

Studia prawnicze od lat należą do ścisłej czołówki najbardziej obleganych kierunków. Są prestiżowe, interdyscyplinarne i bez wątpienia przydatne w każdym zawodzie. To  sprawia, że interesują się nimi nie tylko maturzyści, ale także osoby, które chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Aby ułatwić dostęp do wykształcenia prawniczego, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie skróciła czas studiów do 3,5 roku! Czy taki program może zrewolucjonizować polskie szkolnictwo oraz rynek pracy?

 

Reklama ogólnosieciowa

Dobry pracownik, to pracownik doświadczony i wykształcony – powie niejeden pracodawca. Połączenie tych dwóch aspektów jest dziś podstawą. Z roku na rok w Polsce przybywa osób interesujących się zdobyciem dodatkowych kwalifikacji. W odpowiedzi na potrzeby rynku EWSPA zaproponowała 3,5 – letni program studiów, który jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom.

Intensywne studiowanie

Jak to możliwe, aby tok studiów skrócić aż o 1,5 roku? Klu sprawy polega na tym, aby studiować intensywniej, a nie krócej. Student rezygnując z długich wakacji może ukończyć studia jednolite magisterskie w 3,5 roku. To dlatego, że Uczelnia od roku akademickiego 2011/2012 wprowadziła 3 – semestralną organizację roku akademickiego. W Polsce takie rozwiązanie jest nowością, ale np. w Stanach Zjednoczonych i państwach Unii Europejskiej stosuje się je od wielu lat.

Jakość i ilość w parze

Co ważne, skrócenie okresu nauki nie ma wpływu ani na jakość programu, ani ilość zajęć. Został on bowiem zatwierdzony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Data rozpoczęcia i zakończenia roku akademickiego pozostaje bez zmian – mówi Małgorzata Wirtek, Dyrektor Generalny EWSPA. – Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się już w drugiej połowie września wykładem otwartym, co pozwala na realizację zajęć w powszechnie przyjętym w Polsce 15 – tygodniowym wymiarze zajęć w każdym semestrze. Sesje egzaminacyjna i poprawkowa odbywają się równolegle do zajęć dydaktycznych następnego trymestru – dodaje Wirtek. Na takim rozwiązaniu można jedynie zyskać. Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę ze studiami mogą w ten sposób uczęszczać przynajmniej na dwa kierunki studiów. A osoby, które zdobywają dodatkowe wykształcenie, staną się bardziej atrakcyjne na rynku pracy.

Przełamanie barier

3, 5 – letni system studiów został stworzony głównie po to, aby ograniczać bariery w zdobywaniu wiedzy. Kłopotliwe dojazdy na uczelnie, oddalone od miejsca zamieszkania ośrodki akademickie, czy konieczność połączenia edukacji z pracą zawodową i obowiązkami rodzinnymi – to podstawowe przeszkody w podjęciu studiów  w pięcioletnim trybie stacjonarnym. Aby do maksimum zwiększyć możliwości edukacji, EWSPA skróconą formę studiów wzbogaciła o program e – learning, czyli nauki przez internet. Studenci o każdej porze dnia i nocy mogą skorzystać z platformy, na której zamieszczone są materiały dydaktyczne. Taka propozycja jest bardzo wartościowa dla osób, które coraz częściej wybierają studia umożliwiające znalezienie ciekawej pracy oraz podejmowanie nowych wyzwań… Bo zainteresowanie wykwalifikowanymi pracownikami rośnie nie tylko na polskim rynku pracy, ale również zagranicznym, a ukończenie studiów prawa bez wątpienia będzie dużym atutem bez względu na wykonywany dotychczas zawód.

 

W dniu 14 października 2012 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte EWSPA http://www.ewspa.edu.pl/?id=dni-otwarte-294 od godziny 11:00

Adres: Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej
            Cheltenham Road
            Bristol
            BS6 5RH

tel.       07584 283137

Informacje o Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie jest niepubliczną uczelnią wyższą założoną w roku 1997 przez Związek Prawników Polskich. Uczelnia jest wpisana do prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod liczbą porządkową „137". To jedyna uczelnia w Polsce kształcąca Polonię w Zamiejscowym Wydziale Prawaw Londynie.

Program studiów w EWSPA realizowany jest przez kadrę naukową wykładającą na czołowych polskich i zagranicznych uniwersytetach, w instytutach naukowo – badawczych oraz przez praktyków – wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach.

Główne kierunki studiów: prawo,psychologia sądowa, prawo administracyjne w UE, międzynarodowe prawo gospodarcze, prawo w biznesie, prawo ochrony środowiska.

Załączone zdjęcia:

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa