Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Leicester [zmień miasto]

Leicester -> Wizz Air: Płatny bagaż podręczny

Wizz Air: Płatny bagaż podręczny

2012-10-03 18:54:37Wizz Air ogłosił dziś (3.10) wprowadzenie płatnego bagażu podręcznego na wszystkich swoich trasach. Nowe zasady dotyczące przewozu bagażu na pokładzie samolotu wejdą w życie 4 października 2012 roku i będą obowiązywały przy wszystkich rezerwacjach dokonanych na przeloty po 24 października 2012 roku.

Reklama ogólnosieciowa

Przewoźnik będzie teraz rozróżniał dwa typy bagażu podręcznego:
  • Duży bagaż podręczny: Bagaż podręczny, przekraczający wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie większy niż 56x45x25 cm, można wnieść na pokład samolotu po uiszczeniu nowej opłaty w wysokości 10 EUR. Bagaż ten musi się mieścić w schowku nadsiedzeniami dla pasażerów. 
  • Mały bagaż podręczny: Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się zmieścić pod siedzeniem przed pasażerem. Waga bagażu nie może przekraczać 10 kg.
 - W kwestii nisko-kosztowych lotów Wizz Air nie uznaje półśrodków! Ogłaszamy nową, innowacyjną politykę bagażową po udanej próbie, która udowodniła, że redukcja ilości i wielkości bagaży na pokładzie przekłada się nie tylko na więcej miejsca dla pasażerów, ale także na spore oszczędności. Obsługując pasażerów, z których większość decyduje się na podróż z mniejszym bagażem, jesteśmy teraz pierwszym przewoźnikiem w Europie, który eliminuje ciągły problem przemysłu lotniczego oraz, co istotniejsze, podróżujących – czyli wysokie koszty, związane z lataniem. Wizz Air jestponownie pionierem w oferowaniu nisko-kosztowych lotów, co możliwe jest dzięki oszczędnościom; to one przekładają się na obniżone ceny biletów. Zostawiamy to wysoko-kosztowym liniom lotniczym, które problem sporych kosztów podróżowania, wynikających m.in. z dużego zużycia paliwa, rozwiązują poprzez podnoszenie cen biletów. Podróżujący z Wizz Air będą mogli nadal płacić tylko za usługi, z których rzeczywiście korzystają. Zachęcamy dziś naszych pasażerów do przemyślanego podróżowania i zabierania  małych bagaży na pokład samolotu. Dzieląc się przewidywanymi oszczędności, wprowadzamy zniżkę dla naszych pasażerów – 22 zł na loty objęte nową polityką bagażową, dostępne na wizzair.com -powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.
 

Wizz Air rozpoczął na początku sierpnia 2012 roku testy związane z wprowadzeniem płatnego bagażu podręcznego. Rezerwując bilet na trasie między Katowicami a Londynem Luton pasażerowie musieli dokonać wyboru między darmowym małym a płatnym dużym bagażem podręcznym. Zaledwie po kilku dniach przewoźnik ogłosił wysoce satysfakcjonujące wyniki, stwierdzając, że podróżni wręcz z zachwytem przyjęli wprowadzenie nowych zasad, gdyż mogą teraz bez problemu umieścić swój bagaż w schowkach. Dodatkowo, proces wchodzenia i zajmowania miejsc w samolocie uległ skróceniu, przez co samoloty odlatywały punktualnie.

 
To już kolejna pozycja w długim cenniku opłat dodatkowych w Wizz Air - mamy już płatny bagaż rejestrowany w zależności od długości lotu i sezonu, pierwszeństwo wejścia na pokład czy rezerwacja miejsca z większą przestrzenią na nogi. Trudno nazwać to korzystną zmianą dla pasażera, raczej uderza to całkowicie w ideę taniego latania. 
 
Na tak drastyczny krok nie zdecydował się nawet największy konkurent węgierskiego przewoźnika w Polsce, Ryanair. To irlandzki przewoźnik jest prekursorem wielu opłat dodatkowych i często zapowiada wprowadzenie kolejnych kuriozalnych w postaci płatnych toalet. W Ryanair dalej bezpłatnie możemy przewieźć bagaż podręczny o wadze do 10 kg, easyJet zapewnia przewóz takiego bagażu bez limitu wagowego, pod warunkiem, że jesteśmy sami w stanie umieścić go w schowku w samolocie.
 
Czy przez taki ruch Wizz Air pasażerowie przesiądą się do innych przewoźników? Po doliczeniu wszystkich opłat dodatkowych za przewóz bagażu podręcznego, płatność kartą czy nawet dojazd na często oddalone o dzięsiątki kilometrów lotnisko może się okazać, że tyle samo za bilet zapłacimy w tradycyjnych liniach lotniczych.
 
Wprowadzenie przez Wizz Air opłaty za przewóz bagażu podręcznego na pewno trafi w czołówkę naszej listy Fiasko w roku 2012.

Anna Żuchlińska
Pasazer.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa