Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Apel o zgłaszanie przypadków wirusa podobnego do SARS

Apel o zgłaszanie przypadków wirusa podobnego do SARS

2012-09-30 09:47:36

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała w środę służby medyczne na świecie do zgłaszania przypadków zespołu ostrej niewydolności oddechowej u osób, które przebywały w Arabii Saudyjskiej oraz Katarze i mogły mieć kontakt z wirusem przypominającym SARS.

 Reuters pisze, że należący do grupy koronawirusów zarazek wykryto w organizmie 49-letniego mężczyzny z Kataru, który odwiedził niedawno Arabię Saudyjską, gdzie wcześniej zmarła osoba, u której znaleziono niemal identycznego wirusa.

Obywatel Kataru, hospitalizowany na terenie Wielkiej Brytanii, jest w stanie ciężkim.
Według WHO do środy nie pojawiły się nowe informacje o zachorowaniach wywołanych przez nowy wirus, jednak konieczne jest dalsze monitorowanie sytuacji.

"Poczyniliśmy przygotowania na wypadek, gdyby zachowanie wirusa uległo zmianie" - powiedział rzecznik WHO Gregory Hartl.

WHO współpracuje z władzami Arabii Saudyjskiej w celu podjęcia środków zaradczych przed pielgrzymką do Mekki w przyszłym miesiącu, kiedy miliony muzułmanów odwiedzą święte miejsce, a następnie powrócą do swoich krajów.

Wykryty obecnie nowy wirus pochodzi z tej samej rodziny co SARS. Pierwsze przypadki SARS-u miały miejsce w Chinach w 2002 roku. Zakażenie szybko się rozprzestrzeniło na inne kraje. Jak podał Reuters, na zespół ostrej niewydolności oddechowej zachorowało dotychczas 8 tys. osób na świecie, z których 800 zmarło.

Pomimo tego, że nowy wirus znacznie różni się od SARS-u, to WHO ze względu na dotychczasowe dwa poważne przypadki zaangażował się w badania nad nim. Nie ustalono dotychczas, czy zarazek przenosi się z człowieka na człowieka.

 

http://elondyn.co.uk

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa