Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Nie pić nieznanego alkoholu!

Nie pić nieznanego alkoholu!

2012-09-30 09:44:01

Dwie osoby zmarły w Polsce po wypiciu alkoholu metylowego, który mógł pochodzić z Czech. GIS przestrzega przed piciem alkoholu niewiadomego pochodzenia.

 

Czeskie władze zaprzeczyły, by metanol, którym zatruły się już dziesiątki Czechów, mógł pochodzić z Polski.

Prokuratura w Wieluniu (Łódzkie) prowadzi śledztwo w sprawie zgonu małżeństwa z Wieruszowa, które zmarło w wyniku zatrucia alkoholem metylowym. Śledczy biorą pod uwagę, że alkohol mógł pochodzić z Czech. Jak ustalono, małżonkowie na przełomie lipca i sierpnia wypoczywali w Zakopanem i istnieje podejrzenie, że podczas tego pobytu mogli kupić podrobiony alkohol. 

W szpitalu przebywa 43-letnia kobieta, mieszkanka powiatu bieruńsko–lędzińskiego, która zatruła się alkoholem metylowym, pochodzącym – jak poinformowała w poniedziałek śląska policja - prawdopodobnie z Czech. Jej stan lekarze oceniają jako ciężki.

Zatrzymano już mężczyznę, który sprzedał jej alkohol. 

W niedzielę Główny Inspektor Sanitarny wstrzymał w całej Polsce sprzedaż wszystkich alkoholi pochodzących z Czech, z wyjątkiem piwa i wina.

Inspektorzy sanitarni w całym kraju prowadzą kontrolę w punktach sprzedaży alkoholu, do badań pobierane są próbki trunków pochodzących z Czech - podał w poniedziałek rzecznik GIS Jan Bondar. Wyniki badań laboratoryjnych pobranych próbek będą znane w ciągu kilku dni.

Wiceszef czeskiego MSW i komendant policji zdementowali w poniedziałek sugestie czeskich mediów, by metanol, którym zatruło się już dziesiątki Czechów, miał jakoby pochodzić z Polski. Zaapelowali do dziennikarzy, aby informowali rzetelnie o wynikach śledztwa. 

Agencja ITAR-TASS poinformowała zaś, że rosyjska służba sanitarno-epidemiologiczna ma zaostrzyć nadzór nad wwozem do Rosji wyprodukowanych w Czechach i Polsce napojów zawierających 20 i więcej proc. alkoholu. Ściślejsza będzie także kontrola na obrotem takim alkoholem.

Do poniedziałku w Czechach zmarło 20 osób po zatruciu alkoholem metylowym, a 35 znajduje się w szpitalach. Czeski rząd wprowadził częściową prohibicję.

 

 

http://elondyn.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa