Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Polscy żołnierze odznaczeni

Polscy żołnierze odznaczeni

2012-09-02 16:24:12

Szesnastu polskich żołnierzy, którzy służyli w Afganistanie, odebrało amerykańskie odznaczenia w ambasadzie USA w Warszawie. Szesnastu polskich żołnierzy, którzy służyli w Afganistanie, odebrało amerykańskie odznaczenia w ambasadzie USA w Warszawie.

 

 

Flagą tego kraju, która powiewała nad Kapitolem, został z kolei uhonorowany 99-letni weteran kampanii wrześniowej. Ambasador USA w Polsce Lee Feinstein podkreślił w trakcie uroczystości, że współpraca polsko-amerykańska to nie tylko maszyny, takie jak ostatni przekazany przez USA samolot C-130E Hercules (wyprodukowany w 1970 r. – red.) przyjęty w wyposażenie polskiego lotnictwa, lecz przede wszystkim współpracujący ze sobą ludzie. Wśród 16 oficerów i podoficerów uhonorowanych przez Amerykanów, medale najwyższej rangi otrzymali dwaj generałowie brygady – Ryszard Wiśniewski odznaczony Legią Zasługi (Legion of Merit) oraz Krzysztof Górecki uhonorowany Brązową Gwiazdą (Bronze Star Medal). Obaj zajmowali się szkoleniem oddziałów armii afgańskiej. / WPROST.PL, źródło: PANORAMA

 

http://polishexpress.polacy.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa