Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Branża przekazów pieniężnych ma się dobrze

Branża przekazów pieniężnych ma się dobrze

2012-06-06 00:33:06

O przyszłości branży przekazów pieniężnych z Wielkiej Brytanii do Polski rozmawiamy z ekspertem tego rynku Pawłem Mesem, dyrektorem zarządzającym firmy One Money Mail Ltd.

Według autorów raportu przygotowanego przez Centrum im. Adama Smitha w Warszawie odnotowano pewien spadek zainteresowania oficjalnymi usługami przekazywania pieniędzy przez emigrantów. Eksperci szacują, że w tym roku można oczekiwać dalszego spadku wartości nominalnej kwot przekazywanych przez emigrantów o około 5 proc. Może pan potwierdzić tę tezę? Zaobserwowaliście gorszą koniunkturę w ostatnim czasie?

W ogólnym ujęciu zgadzamy się, że jest gorsza koniunktura dla naszej branży. Na szczęście w naszym przypadku nie odnotowaliśmy spadku wartości nominalnej indywidualnych kwot transferów, jak i całości obrotów dokonywanych przez prawie 100 tysięcy klientów Sami Swoi PrzekazyPieniezne.com. Zawdzięczamy to naszej wieloletniej stabilnej polityce cenowej, stymulującej przekazywanie większych kwot, jak na przykład stała opłata bez względu na wysokość kwoty przekazu oraz bardzo konkurencyjny kurs wymiany w stosunku do kantorów w Polsce.  

Co ciekawe, w roku 2011 dynamika wzrostu ilości środków pieniężnych przesyłanych z Wielkiej Brytanii do Polski poprzez naszą firmę utrzymywała się na wyższym poziomie niż w roku poprzednim. Przyczynił się do tego wyższy przelicznik funta na złotówkę oraz pozyskanie wielu nowych klientów, którzy szukali tańszych form przekazów bez straty na jakości i bezpieczeństwie. 

W tym roku przewidujemy dalszą dodatnią dynamikę wzrostu, która będzie jednak niższa o około 10 proc. niż w roku 2011. Chcemy to uzyskać poprzez zwiększenie liczby wymagających klientów, którzy szukają oszczędniejszych sposobów na przesłanie pieniędzy, ale nie chcą eksperymentować z nowymi, niesprawdzonymi przez lata ofertami przekazów. Bo dobrze zdajemy sobie sprawę, że w finansach żadna cena nie zrekompensuje braku bezpieczeństwa przekazu. 

Ciągłe obniżanie naszych marż rekompensujemy większymi obrotami bez konieczności obniżenia jakości i bezpieczeństwa przekazów. W 2011 roku klienci Sami Swoi PrzekazyPieniezne.com wsparli polską gospodarkę sumą ponad pół miliarda złotych.

W jakim okresie występuje największe zainteresowanie dokonywaniem transferów pieniężnych i z czego to może wynikać?

Największe zainteresowanie usługami transferów pieniężnych przejawia się szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkiej Nocy. To właśnie wtedy duża część rodaków decyduje się na przesłanie bliskim prezentu lub większej zapomogi w formie gotówki. We wrześniu również odnotowujemy znaczący wzrost kwoty transferów ze względu na początek roku szkolnego oraz koniec wakacji, pochłaniających zasoby pieniężne rodzin emigrantów, które przebywają w Polsce. 

W raporcie jest mowa o tym, że ceny usług transferowych są nadal bardzo wysokie, zwłaszcza w bankach? Czy rzeczywiście tak jest?

W tym przypadku wolimy mówić tylko za siebie. Jesteśmy najbardziej wyspecjalizowaną instytucją finansową na Wyspach, która oferuje przekazy pieniężne do Polski. Dzięki temu oferujemy 12 rodzajów przekazów pieniężnych w porównaniu z dwoma, trzema sposobami u konkurencji. Posiadamy szeroką ofertę usług transferów pieniężnych, która obejmuje m.in. przelewy na konta złotówkowe, walutowe (GBP, USD, EUR, CHF), opłatę rachunków w Polsce, przekaz na pocztę, do bankomatu oraz wiele innych. 

Ceny w naszym przypadku uzależnione są od wielu czynników. Pieniądze na konto można wysłać już za £2,99 bez względu na wysokość przesyłanej kwoty. Natomiast koszt przekazu do odbioru osobistego można wykonać za stałą opłatą £5, bez względu na wysokość nadania. Pełna oferta jest dostępna na naszej stronie internetowej www.PrzekazyPieniezne.com . Naszym najnowszym produktem jest przekaz w 10 minut na konto złotówkowe do banku w Polsce.

 

 

http://ekonomia.goniec.com

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa