Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Holenderska trawka już nie dla turystów

Holenderska trawka już nie dla turystów

2012-04-30 00:25:23

W południowej Holandii 1 maja br. kończy się "okres przejściowy" i wchodzi w życie zmodyfikowana ustawa dotycząca coffee shopów. Od teraz będą one zamkniętymi klubami z wstępem tylko dla pełnoletnich Holendrów. Dla turystów oznacza to koniec dostepu do legalnej marichuany.

 

, fot. sxc

Od 1976 roku w coffee shopach dopuszczalna była sprzedaż i konsumpcja do pięciu gramów konopi indyjskich. Przyciągało to ogromną liczbę ludzi z innych krajów, którzy przysparzali Holendrom wielu kłopotów m.in. głośne zachowywanie na ulicach, problemy z komunikacją miejską czy nocny handel narkotykami. W związku z tym rząd postanowił "ukrócić" wolność osobom przyjeżdzającym do Holandii w tym jednym celu. Wstęp będą mieli tylko Holendrzy powyżej 18. roku życia za okazaniem karty członkowskiej, a każdy coffee shop będzie mógł mieć tylko 2 tysiące zarejestrowanych osób.

Jak informuje Onet od początku 2013 ustawa obejmie całą Holandię, a od 2014 roku dodatkowo punkty będą musiały się znajdować w odległości minimum 350 metrów od szkoły.

 

(elw)

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa