Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Polska nie idzie w dobrym kierunku?

Polska nie idzie w dobrym kierunku?

2012-04-27 09:28:36

Z aktualnych wyników sondażu CBOS wynika, że Polacy są coraz bardziej niezadowoleni z sytuacji panującej w kraju. Wszystko zmierza w złym kierunku - tak uważa 69% badanych.

, fot. stockvault

 

Co ciekawe, większa liczba kobiet niż mężczyzn ma negatywne zdanie o kierunku w którym zmierza Polska (22% do 14%). Tylko 18% Polaków jest zdania, że ich kraj idzie w dobrą stronę. Biorąc pod uwagę grupy zawodowe, tutaj pozytywne zdanie o sytuacji mają przede wszystkim prywatni przedsiębiorcy (33%), przedstawiciele kadry kierowniczej oraz specjaliści z wyższym wykształceniem (28%). Dobrze żyje się również robotnikom wykwalifikowanym (25%).

Według badań 39% określa jakość swojego życia jako dobrą, 46% przeciętną a co siódmy badany żyje na niesatysfakcjonującym poziomie (15%). Warunki finansowe badanych są dla 40% dobre, 45% dobre a 15% słabe.

Badania CBOS przeprowadzano od 12 do 18 kwietnia 2012 roku, w tym czasie w ankiecie wzięło udział 1018 dorosłych mieszkańców Polski.


(elw)

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa